K, 6.12.2023

Asukoht on koduotsijate prioriteetide edetabelis langenud

Kristina Kostap
, kodustiil.postimees.ee toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Asukoht ei mängi enam nii suurt rolli.
Asukoht ei mängi enam nii suurt rolli. Foto: Toomas Huik / PM/SCANPIX BALTICS

Asukoht ei mängi kodu otsivate inimeste prioriteetides enam kuigi suurt rolli.

Sada aastat kinnisvaraäris kuldreeglina kehtinud asukoht on hakanud oma tähtsust, väärtust ja kõlapinda kaotama. Võime küll unistada ideaalsest korterist linnasüdames, aga päris elus saavad koduotsijale asukohast kaalukamaks muud argumendid. 

Arco Vara maakleri Merle Rohtmetsa sõnul on praeguste koduotsijate jaoks kõige määravamaks kinnisvara hinna. «Viimase kriisi õppetunnid on inimestel veel meeles ning kinnisvara ostes kaalutakse oma võimalusi realistlikult. Eelistatakse pigem soodsamat äärelinna või ka linnalähedast piirkonda, kus laenukoormus on perele tuntavalt väiksem,» selgitas Rohtmets.

Lisaks töökoha lähedusele väärtustatakse üha enam ka lasteaedade ja koolide lähedust ning mugavaid ühistranspordivõimalusi. Oma lemmikasukohast ollakse nõus sageli loobuma ka selle nimel, et elada vanemate, sõprade või tuttavate lähedal.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles