Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Väga mõtlematu viga, millega inimesed oma kodu väärtust oluliselt vähendavad

FOTO: pexels.com

Kui tead, et plaanid oma praeguse kodu mingil hetkel edasi müüa, peaksid väga hoolega läbi mõtlema, milliste isikupärastamistega maksab kodus riskida. Mõni neist võib sulle väga karmilt kätte maksta.

Tänapäeval eelistavad inimesed eriti linnades väga tihti kodusid, mis nõuavad minimaalset pingutust: mida vähem remonti eelmiste omanike väljakolimise järel, seda parem. Seetõttu on väga kahtlase väärtusega plaan oma kodu väga isikupäraseks muuta, kui tead, et plaanid selle hiljem edasi müüa, vahendab Reader´s Digest.

Paljud lähevad seda teed, et sisustavad oma kodu hetketrendide järgi, mis tähendab, et kui saabub aeg edasimüümiseks ja trendid on edasi liikunud, näeb kodu välja iganenud ja eemaletõukav.

Teine ohtlik tee on oma väga eristuva sisekujundusmaitse rõhutamine. Kui sulle meeldivad tumedad interjöörid või väga eklektiline kodukujundus, on sul tõenäoliselt tulevikus oluliselt raskem ostjat leida, sest sellise maitsega inimesi ei ole lihtsalt nii arvukalt. 

See kõik ei tähenda muidugi nagu ei tohiks sa kodu oma maitse järgi sisustada üksnes seepärast, et plaanid selle hiljem edasi müüa. Mõistlik oleks lihtsalt läbi mõelda, kuidas seda teed: seinad, laed ja põrandad, mida on kõige raskem muuta, võiksid olla võimalikult neutraalsed. Isikupära saad lisada kergelt eemaldatava mööbli ja sisekujundusdetailidega.

Tagasi üles
Back