Paar on koos olnud 12 aastat. Nüüd vangutab mees koos oma naise Deidrega pead kui restoranis esitletakse olematut taimetoitlaste menüüd.
Cijffer on elanud Rumeenias, Austrias, Malaisias ja Prantsusmaal ning tõdeb, et Deidre kodumaal Rumeenias on olukord selles osas kõige kehvem. «Üsna mahajäänud on ka Põhja-Prantsusmaa,» lisab ta.
«Üks minu lemmikuid intsidente oli Rumeenias, siis kui ta palus tomatisalatit ja nad tõid talle viilutamata tomati taldriku peal. Teisel korral ta palus salatit kõrvale ja talle toodi salat, mis koosnes lõigutud sibulast, hapukurgist ja arbuusist,» naerab mees.
«See on tegelikult seal maal arusaadav, sest kui majandus oli väga halval järjel, siis inimesed olid liha söömiseks liiga vaesed ning elus püsimiseks söödi juurvilju. Seega nüüd on nii, et kui sul on raha, siis sa sööd liha.»
«Deidre avastas, et Rumeenia Õigeusu Kirikus ei sööda kindlatel päevadel liha. Seega, kui sa palud restoranis midagi selle ettekäändega, siis sulle valmistatakse sobiv toit,» jagab mees kavalat nippi. «Prantsusmaal oli menüüs pasta ilma lihata, aga lõpuks oli sellele ikkagi peekonit peale pandud. Ta saatis selle tagasi ning juba poole minuti pärast toodi pasta ilma peekonita. Me teadsime kohe, et talle ei tehtud uut pastat.»
«Muidugi ei ole võimalik väljas söömas käies kontrollida sealse koka reaktsiooni, aga me saame astuda samme, et vältida konflikte kodus. Näiteks, ma võiksin kodus praadida liha ja siis sama panni peal kohe ka temale juurikaid, sest ta ei näe ju seda. Aga ma ei tee nii, sest asi on usalduses. Sa ei peida ju ka näiteks Moslemi toidu sisse salaja sealiha,» tõdeb Cijffer.
Huvitav, mida arvab tema naine sellest, et mees kirjutab raamatut, mis põhineb nende suhtel? «Minu naisele see meeldib ning ta on imestunud asjaolust, et ma olin enne nii suur taimetoitluse vastane, aga nüüd kirjutan sellist raamatut. Seega, minu isiklik muutumine on tema jaoks väga meeldiv. Samuti naljatles ta, et on veidi segaduses, sest ta mees peab vajalikuks kirjutada raamat sellest, kuidas temaga elada.»