P, 29.05.2022

Uus aasta toob kodudesse väga julgeid valikuid

Uus aasta toob kodudesse väga julgeid valikuid
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kogu mööblit uute trendide tuules kohe välja vahetada ei maksa, juurde võiks lisada detaile. 
Kogu mööblit uute trendide tuules kohe välja vahetada ei maksa, juurde võiks lisada detaile. Foto: Shutterstock

Iga uue kalendriaastaga muutub pisut ka kõige trendikam lähenemine kodudes. Kolm sisekujundajat räägivad, mida 2019. aasta ses asjas endaga toob.

Oodata on uuelt aastalt nii mõndagi. Kui viimased paar aastat on sisekujunduses domineerinud rahulikud hallid, mustad ja valged toonid, siis nüüd tuleb kannapööre. Juba lõppeval aastal nägime pisut loodusest inspireeritud värve, näiteks rohelist, sinist, tumelillat. Kuid algav aasta toob endaga raju värvide pillerkaari, troopikamustrid ja eklektika. Kõike hakkab olema rikkalikult.

Sisekujunduses on kahtlemata ees muudatuste aasta – kõik kolm kujundusspetsialisti nendivad, et senised pikalt püsinud trendid hakkavad taanduma. «Mulle tundus juba sel aastal, et eestlaste suur lemmik, tagasihoidlik hall-valge-must Skandinaavia stiil hakkab vaikselt tagasi tõmbuma. Inimesed küsivad rohkem värvi ja otsivad kodu kaunistamiseks erilisi mööblitükke,» sõnas sisustuspoe Höme omanik Brette Saar. Ta usub, et klassikaline põhjamaine sisekujundus ei kao päriselt kuhugi, aga kindlasti lisandub sellele julgemaid lahendusi nii värvi kui iseloomu poolest. Ka minimalistlike kodude steriilsus on kadumas, inimesed soovivad, et ruum ei tunduks enam liiga puhas, rääkis sisekujundaja Pilery Kangur. Seetõttu otsitakse aina enam võimalusi, kuidas muuta kodu soojemaks ja hubasemaks.

Märksõnad
Tagasi üles