L, 26.11.2022

Kogemus: ostsime just maja ja kahetsen kohutavalt

Anna-Liisa Mets
, Kodustiil.ee vastutav toimetaja
Kogemus: ostsime just maja ja kahetsen kohutavalt
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: pexels.com

Kuigi majaomanikuks saamine peaks olema unistuste täitumine, leidub ka neid, kes vaat et vahetult pärast tehingut oma otsust kahetsevad. Mida teha?

Kinnisvaraportaalis Trulia jagab üks värske koduomanik oma kogemust, kirjutades, kuidas ta ei suuda taluda kodu, mille omanikuks alles sai. 

«Mulle meeldis meie uus kodu esialgu väga. Õigupoolest mina olingi see, kes ütles, et see on see õige. Kolisime paar päeva tagasi siis sisse ja ainus, mis ma soovin, on meie vanasse kodusse tagasi kolimine,» kirjutab õnnetu kasutaja.

Ta ütleb, et talle ei meeldi naabruskond ega maja. Mitte miski kogu selle uue elukorralduse juures. «Mulle oleks palju enam meeldinud jääda korterit üürima, aga mees ja mu vanemad näisid olevat veendunud, et tuleb saada majaomanikuks. Seda me siis ka tegime ja kõik teised ongi õnnelikud, aga mitte mina,» kirjutab naine.

Tema hinnangul on maja tegelikult kohutavas seisus ja vajab palju investeeringuid samal ajal, kui tuleb tasuda ka laenumakset. «Ma ei tea, mida ma mõtlesin, aga see ei ole see, mida ma tahtsin,» sõnab ta.

Aga mida sellises olukorras siis teha? Teised kasutajad annavad nii mõnegi kuldaväärt nõuande.

  • Teatav stress kolimise järel ja isegi teataval määral kahtlusi on täiesti normaalne. See ei tähenda, et tegelikult ka sobimatu koduga tegemist peaks olema. Anna endale aega!
  • Arvesta, et kui kodu ostsid, olid seal sees tõenäoliselt eelmiste omanike asjad, mis muudavadki maja koduks ja oluliselt hubasemaks. Pärast tehingut saad aga tühjad pinnad, kust kodutunne kadunud. Kui ruumid sisustatud saad, tundub kõik hoopis teistmoodi.
  • Mõtle sellest kui investeeringust. Inimesed kipuvad liiga tihti suhtuma asjasse nii, et kui juba maja on ostetud, siis see peabki olema see igavene kodu. Ei pea. Ka maja võib mingi aja pärast edasi müüa. 
  • Kuniks sees elad, kõpitse kodu tasapisi ja anna sellele enda nägu. Võib juhtuda, et esialgne kahetsus hajub juba üsna ruttu ja maja hakkab vägagi meeldima.
Märksõnad
Tagasi üles