E, 28.11.2022

Eesti maakler annab nõu: viis nippi, kuidas kinnisvara hind madalamaks rääkida

Anna-Liisa Mets
, Kodustiil.ee vastutav toimetaja
Eesti maakler annab nõu: viis nippi, kuidas kinnisvara hind madalamaks rääkida
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Maja Tallinnas.
Maja Tallinnas. Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES / PM/SCANPIX BALTICS

Hinnaläbirääkimised on uue kodu ostuprotsessi juures kahtlemata üks kõige keerulisem punkt. Siinkohal mõned vihjed, kuidas seda tulemuslikult teha.

Üle 20 aastase kogemusega Pindi Kinnisvara maakler Olav Leok jagab omast kogemusest näpunäited, millised kauplemisvõtted on kinnisvara soetamisel tulemuslikumad.

1. Ole kursis võrreldavate pakkumistega. Kui omanik on tõsine müüja, siis peab ta arvestama turukonjunktuuriga ja konkureerivate pakkumistega.

2. Ära halvusta kaupa, see ajab omaniku turri. Paari hea sõna poetamine huvipakkuva objekti kohta ei ole nõrkuse märk, vaid annab müüjale signaali, et oled tõsiseltvõetav ostuhuviline. Objekti miinustega on ta isegi kursis ning nende pidev meelde tuletamine võib läbirääkimised nurjata.

3. Palu omanikul rääkida objekti ajaloo ja müügi põhjuste kohta. Taaskord võib see ekslikult tunduda tehingu rikkumisena, kuid müüja on valmis kergemini loobuma varast inimese kasuks, kes objektist hoolib ja mõistab müügivajadust.

4. Paku välja võimalikult paindlik tehingugraafik. Kui omanik soovib kiirustada, kiirusta. Kui omanik vajab aega elu ümber sättimiseks, anna talle aega. Kui omanik tunneb, et temaga arvestatakse, arvestab ta vastu.

5. Ära solva müüjat liiga madala pakkumisega. Võib juhtuda, et müügiga on tõesti kiire ning 10 protsendilised hinnaalandused pole turul midagi erakordset, kuid seda ei juhtu kunagi, kui alustad poole madalamalt.  Sind lihtsalt ignoreeritakse ja pakkumisele ei vastata.

Märksõnad
Tagasi üles