K, 4.10.2023

Veebis ringleb puhastusnipp, mida kindlasti proovida ei tohi

Anna-Liisa Mets
, Kodustiil.ee vastutav toimetaja
Facebook
Comments 3
Foto: Shutterstock

Pinterestist on hoogsalt ringlema läinud nipp praeahjude puhastamiseks, mida kodus mitte mingil juhul proovida ei tohiks.

Sageli kipub praeahju ukseklaaside vahele kogunema tohutul hulgal rasva ja mustust. Nüüd on Pinterestist läinud ringlema nipp, mis soovitab selle puhastamiseks ukse lahti kruvida, et kõik ikka tõsiselt puhtaks saada, kirjutab Good Housekeeping. 

Nipi lasi ringlema Jessica blogist Mom4Realdecided, kes kirjutab ise ka, et nipp ei pruugi kõigi jaoks toimida ega ohutu olla ja Good Housekeepingu koristusspetsialistid nõustuvad täielikult: kuigi blogija pingutus on kiiduväärt, ei ole see nipp, mida tasuks kodus järele teha.

Kruvikeerajaga elektrivõrku ühendatud ahju kallale asumine on riskantne ülesanne, mida asjatundmatu inimene ei peaks ette võtma. «Sellist tööd võib teha ainult vastava kvalifikatsiooniga spetsialist, antud juhul siis elektrik,» ütleb Good Housekeepingu koristusosakonna juht Carolyn Forte.

Kui läheb ka hästi ja elektrit ei saa, siis ukse või klaasi võib nii ikkagi rikkuda või lõhkuda. Sel juhul kaotab veel kehtiva garantiiga ahi ka oma garantii. Nii et kui näed kusagil soovitust ahjuuks algosadeks kruvida, püüa kiusatusele vastu seista: see ei ole hea mõte.

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles