Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Enne ja pärast: kas julgeksid oma majaga midagi sellist teha?

Foto on illustratiivne. FOTO: Shutterstock

Nii mõnigi meist, kel on tulnud otsustada, kuidas maja viimistleda, on mänginud mõttega valida väga julge tee. Enamik seda aga siiski ette ei võta. Ühe maja perenaine aga võttis.

Töölt vabal päeval otsustas majaomanik Roxanne, kelle maja senini oli üsna silmatorkamatut värvi olnud, selle üle võõbata. Ja päris kindlasti mitte traditsioonilist lähenemist kasutades. 

Roxanne otsustas nimelt, et kui juba, siis juba, ja võõpas maja pastelsetes toonides väga kirjuks - sääraseid fassaade väga tihti ei kohta. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Roxanne (@daintylibrarian) on

Klõpsa noolekesele foto paremas servas - siis näed ka «enne» seisu.

Värviarmastus on sisustushuvilisele Roxanne´ile omane ja kõik, kes teda tunnevad, ei ole fassaadi värvidevalikust üllatunud, küll aga saab see palju tähelepanu möödakäijailt ja inimestelt, kellega ta oma tehtud tööd veebis jaganud on.

Peaasjalikult kasutas naine värvimistöödel julgelt roosat, aga tooni, mis ei ole pealetükkiv ega väsitav. See toon toimib hästi kõigi ülejäänud värvidega ja ka ukse klaasosaga, mida naine vahetama ei soovinud hakata.

Teised värvid roosa kõrval sobituvad suurepäraselt ilma, et hakkaksid põhitooniga mingilgi määral võistlema või tähelepanu endale tõmbama. Täpi i-le paneb kasutatud türkiisitoon. 

Ka vertikaalsed jooned on hea lahendus: maja on tegelikult üsna madal, aga püstipidi võõbatud triibud selle seinal muudavad hoone visuaalselt märksa kõrgemaks. 

Igal juhul hämmastav, mis töö on ära tehtud ühe päevaga. Kuidas meeldib?

Tagasi üles
Back