Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ekspert: ärge kulutage raha udupeenele voodipesule

Pilt on illustreeriv. FOTO: Shutterstock

Selgub, et keskmisest veidi kallim voodipesu ei pruugigi kõige otstarbekam väljaminek olla.

Voodipesu vamistamisel kasutatakse erineva koostise ja omadustega kangaid. Kangad jagunevad reeglina kahte - on sünteetilised ja on looduslikust materjalist kangad. Selle kvaliteeti on üldjuhul hinnatud kanga kiuloendi järgi - mida rohkem on kiude, seda paksem ja kvaliteetsem on kangas ning seda kõrgem ka selle hinnaklass.

Kummalisel kombel ei ole aga kiudude arvu päris igale voodipesukomplektile märgitud. Ameerika madratseid ning vooditarbeid vahendava ettevõtte Casper asutaja Jeff Chapini sõnul ei tohiks koduomanikud seda näitajat ka vastupidisel juhul kõne alla võtta, vahendab domino.com.

«Kõrgem kiuloend võib küll väga peenutsevalt kõlada, ent tegelikkuses muudab suurem kiudude arv voodipesu just väga raskeks ning vähem õhku läbilaskvaks,» ütles Chapin.

Chapini sõnul eksitavad voodipesu tootjad kliente ning märgivad kiuloendi oma toodetele enda heaksnägemise järgi. Kanga kvaliteeti saab Chapini sõnul määrata ka oma silma ja käega. Selleks tuleb käega üle kanga tõmmata ning vajadusel see vastu valgust tõsta, et näha kangakiudude läbilaskvust.

Lisaks tuletab mees koduomanikele meelde, et kauakestvad ning inimese tervist ja hügieeni säästvad kangad on alati looduslikku päritolu. Nahasõbralik ja mugav voodipesu on tema sõnul kahtlemata parem variant kui lihtsalt silmailu pakkuv komplekt.

Tagasi üles
Back