R, 29.09.2023

Harvardi teadlane: sisseostetud majapidamistööd teevad õnnelikumaks

Kristina Kostap
, kodustiil.postimees.ee toimetaja
Facebook
Comments
Tüütute majapidamistööde eest maksmine suurendab inimeste õnnetunnet, selgub Harvardi ülikooli uuringust.
Tüütute majapidamistööde eest maksmine suurendab inimeste õnnetunnet, selgub Harvardi ülikooli uuringust. Foto: Shutterstock

Harvardi ülikooli professori sõnul saab raha eest õnne osta küll.

Harvardi ülikooli teadlase Ashley Whilliansi sõnul teeb tüütutele kohustustele kulutatud raha koduomanikke õnnelikumaks. Koduabilised ning mistahes sisseostetud tööjõud vabastavad koduomanikke tüütutest kohustustest ja negatiivsest mõttelaadist. Raha- ning ajakulu seoseid uuriv professori sõnul sooviksid üllatavalt paljud inimesed osta end kohustustest vabaks, vahendab news.com.au.

Whilliansi sõnul mõjub teatud majapidamistööde usaldamine asjatundjate kätesse hästi inimese meeleolule ning läbisaamisele teistega. Õnnevalem seisneb koduomanike säästetud ajas, mis võimaldab neil tegeleda asjade-hobidega, mis neile isiklikult rõõmu toovad.

Whilliansi uuringutest selgus lisaks, et väga paljud inimesed tunnavad ennast paradoksaalsel kombel süüdi, et investeerivad oma raha kohtadesse, mis aitavad neil endil väljateeninud aega säästa. «Inimestel hakkab südametunnistus piinama, kui tuleb jutuks teiste inimeste koormamine,» lisas Whillians.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles