E, 28.11.2022

Fotod: kinnisvaraarendaja jõhker meetod loodusega võitlemiseks vihastab inimesi

Anna-Liisa Mets
, Kodustiil.ee vastutav toimetaja
Fotod: kinnisvaraarendaja jõhker meetod loodusega võitlemiseks vihastab inimesi
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Puude katmine Guilfordis.
Puude katmine Guilfordis. Foto: SWNS / Scanpix

Kindlasti on ebamugav, kui mingid välised jõud sinu suure vaevaga tehtud töö rikuvad, kuid igasuguste meetoditega nende vastu ka võitlema ei peaks.

Suurbritannias Guilfordi linnas on üks kinnisvaraarendaja saanud pahameele osaliseks: lindude ja pisemate loomade tõrjumiseks on otsustatud kõik ümbritsevad puud ja põõsad katta võrkudega, vahendab BBC.

Kaetud on 11 kõrgekasvulist puud ja seda eesmärgiga takistada linde sinna pesitsema asumast. Plaani pikem eesmärk on väidetavalt puude mahavõtmine. 

Kaetud puud.
Kaetud puud. Foto: SWNS / Scanpix

Kohalikule omavalitsusele aga on tegevuse kohta laekunud mitmeid kaebusi ja inimesed mõistavad seda plaani teravalt hukka ka Twitteris. 

Arendaja Sladen Estates kavatseb piirkonda püstitada 191 uut kodu. Seda, kas võrgud on paigaldatud lindude peletamiseks ja hilisemaks puude-põõsaste mahavõtmiseks, ei taha firma esindaja kommenteerida. 

«Me mõistame, et inimestes tekitab see pilt võõristust, aga tahame kinnitada, et tegutseme loomade ja lindude maksimaalset heaolu silmas pidades,» teatab ettevõte. 

Kaetud puud.
Kaetud puud. Foto: SWNS / Scanpix

Kohalik loomakaitsja Simon Cowell ütleb aga, et sellised võrgud on lindudele ja väikestele loomadele väga ohtlikud: nad võivad sinna jalgupidi kinni jääda. 

«Tõenäoliselt kasutavad nad võrke mitte selleks, et hiljem puud maha võtta, vaid selleks, et mitte ehitustegevust lindude pesitsusperioodiks peatada - sel ajal ehitada oleks illegaalne,» ütleb Cowell.

Puude katmine.
Puude katmine. Foto: SWNS / Scanpix

Kohaliku omavalitsuse esindaja Paul Spooner ütleb, et mingit luba sääraseks tegevuseks arendaja saanud ei ole. «Kui võrgud on paigaldatud selleks, et mitte oma ehitustegevust seisma panna, siis selline käitumine on lubamatu,» lisab ta.

Märksõnad
Tagasi üles