L, 30.09.2023

Lõuna-Eesti korteriühistud arutlevad nädalavahetusel tervikrenoveerimise üle

Kristina Kostap
, kodustiil.postimees.ee toimetaja
Facebook
Comments
Lõuna-Eesti korteriühistud kogunevad foorumile tervikrenoveerimisest kõnelema.
Lõuna-Eesti korteriühistud kogunevad foorumile tervikrenoveerimisest kõnelema. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Homme, 23. märtsil kogunevad Lõuna-Eesti korteriühistud Lõuna-Eesti korteriühistute XVII foorumile.  

Lõuna-Eesti korteriühistute tänavuse foorumi põhifookus on tervikrenoveerimisel - ehitajad kõnelevad tervikrenoveerimise keerukusest, rahastajad elamu renoveerimise rahastamisvõimalustest, vaadeldakse ka  elamumajanduse arengut Eestis ning kortermajade renoveerimise võimekust.

Tartu abilinnapea Raimond Tamm annab foorumil ülevaate, kuidas on läinud projektil SmartEnCity ehk maakeeli Tark Tartu, mille käigus rekonstrueeritakse 22 hruštšovkat energiasäästlikeks kaasaegseteks elamuteks.

Tartlased on usinad renoveerijad, seda kinnitavad ka arvud: 35 protsenti ehk 140 korterelamut, mis aastatel 2015-2017 KredEx toetusmeetme raames korda on tehtud, asub Tallinnas ja Tartus. Mujal Eesti tõmbekeskustes asub 128 kortermaja ehk meetme raames korrastatud elamutest 32 protsenti, Harjumaal ja Tartumaal 78 kortermaja ehk rekonstrueeritud eluhoonetest 19 protsenti ning Eesti muudes piirkondades on meetme toel lähiaastatel korda saanud 58 maja.

«Tartlased hoolivad oma kodudest ja tahe elamud korda teha on suur. Paraku uus renoveerimistoetuse meede toetab tartlaste rekonstrueerimist vaid kuni 30-protsendilise toetusega. Loodan siiralt, et toetusprotsendi vähenemine ei mõju pärssivalt ja rekonstrueerimine Tartus jätkub sama hoogsalt,» rääkis Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Dagmar Mattiisen.

Foorumi korraldab Eesti Korteriühistute Liit, üritus algab 23. märtsil 2019 kell 10 Tartus SPARK Demo keskuses.

Foorumi kava leiab SIIT.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles