Toomsalu ütleb, et üldiselt Eesti koduostjad siiski mõistavad panipaiga ja parkimiskoha vajalikkust ka siis, kui neil pole plaanis kumbagi kasutada – just seetõttu, et sääraste lisadega korterit on hiljem lihtsam müüa. Kui mõte kasutamata jääva pinna ostmisest on aga väga vastumeelne, tuleb tõesti valmis olla ka selleks, et uusarendus ei ole sulle koduks sobivaim.
Näiteid on igasuguseid
Väike arendusettevõte Paasik, kes pakub Tallinnas kaht arendust, annab koduostjale just nii erinevaid valikuid, nagu eespool on kirjeldatud. Paasiku esindaja Kaie-Liina Blande ütleb, et nende kahes arenduses Tõnismäel ja Tööstuse tänaval on tingimused üsna erinevad. Tõnismäe arenduses näiteks on müügitingimustes ette nähtud kohustus osta korteriga kaasa panipaik hinnaga 3500 eurot. «Seda põhjusel, et trepikodadesse ja mujale üldaladele ei hakkaks tekkima rattaid, kelkusid jm varustust. Parkimiskohad on maja all kinnises garaažis, koha hind on 20 000 eurot ning seda ei pea ostma, kui ei soovi,» sõnab ta.
Tööstuse tänava projektis jälle on igal korteril kindel parkimiskoht kinnistul ja selle maksumus sisaldub korteri hinnas.
Uue trendina toob Blande välja, et kuna Tallinn on südameasjaks võtnud jalgrataste parkimise võimaluse suurendamise, hakkame lähiajal arenduste juures üha rohkem nägema hoopis rattaparklaid.
Paasiku praktika kohaselt parkimiskohtadest väga ei keelduta, sest inimesed on valdavalt mobiilsed ja parkimiskohti läheb ikka vaja.