Noorpaari kogemus: lapse sünd aitas lõpuks koduostuks vajaliku raha kokku saada

Kodu.postimees.ee
Copy
Foto: Shutterstock

Kuigi tavaliselt räägitakse, et lapsesaamine on üks kõige kulukamaid ettevõtmisi siin elus, tõestas üks paar, et asjad võivad ka sootuks vastupidi olla. 

Britid Shona Hornby ja Nick Trutwein ei leidnud ega leidnud kodu soetamiseks vajaliku omafinantseeringu kogumiseks kuidagi võimalust. Lõpuks, endiselt üürikodus elades, sai paar esimese lapse ja alles siis nägid nad võimalust, kuidas vajalik raha kokku saada, vahendab The Sun. 

Kui paari tütar Heidi 2012. aastal sündis, jäid noored märksa kodusemaks ja avastasid, et raha hakkab palju rohkem alles jääma. Selgus, et säästa annab kohtadest, millest enne kuidagi loobuda ei raatsinud - lapse kõrvalt jäi suur osa meelelahutusest paratamatult ära ja sääst tuli iseenesest. 

Esialgsetest edusammudest tiivustunud paar otsustas kolida odavamale üüripinnale ja vaadata, kust ja millega veel säästa annaks. Kui ots juba lahti oli, selgus, et kokkuhoiukohti on siin-seal veelgi. 

Nii õnnestus noortel kahe aastaga sissemaksuks vajaminev summa kõrvale panna. Tagantjärele tõdevad nad, et vahepeal oli raske küll, sest kulutused viidi miinimumini, aga nad tahtsid väga oma kodu. 

Shona tõdeb, et lapse sünniga kaasnesid siiski ka muidugi mõned vältimatud kulutused, kuid neidki üritati hoida nii madalana kui võimalik. Kõige raskema katsumusena meenutab Shona siiski südalinnast eemale, madalama üüriga piirkonda kolimist. «Aga kui me seda teinud poleks, poleks meil õnnestunud kaugeltki nii kiiresti säästa,» sõnab ta.

Igakuiselt õnnestus noortel kahepeale kokku kõrvale panna umbkaudu 700 eurot. Nad on veendunud, et paljudel on tegelikult võimalus säästmiseks, aga enamasti ei olda valmis millestki loobuma enne, kui elu selleks sunnib - täpselt nii läks ka nende puhul. 

Vaata fotosid paari praegusest kodust SIIT. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles