N, 21.09.2023

Fotod: kas sina suudaksid vana majaga midagi sellist ette võtta?

Anna-Liisa Mets
, Kodustiil.ee vastutav toimetaja
Facebook
Comments
Foto: inhabitat.com

Paljud leiavad, et vanade majadega ei tohiks väga drastilisi muudatusi ette võtta, sest see vaid rikub algupärast hoonet. Selle maja omanikud olid aga täiesti teist meelt.

Kui neljaliikmelisele perele Melbourne´is Austraalias jäi väikeseks nende 20ndatel aastatel ehitatud kodu, otsustasid nad teha midagi, mida paljud ei teeks: nad otsustasid maja kapitaalselt ümber ehitada, vahendab Inhabitat. 

Foto: inhabitat.com

Kuigi pere oli esiotsa üsna ettevaatlik, veenis arhitektuuribüroo Inbetween Architecture nad edukalt ümber: nad lubasid perele, et loovad kodu, mis arvestab sajaprotsendiliselt kõigi pereliikmete elustiiliga ja täpselt sellise kodu nad tõepoolest luua suutsidki.

Foto: inhabitat.com

Enne, kui kahe magamistoaga originaalhoone ümberehtiustööd algasid, kaardistati põhjalikult pere harjumused, vajadused ja ootused. Sellest sündis kodu sellisel kujul, millisena seda praegu näha saab. Köök on siin majas kodu süda, kõik muu koondub ümber selle. Tähtsaks punktiks oli toa ja õueala ühendamine, mida tehti maast laeni lükanduste abil. 

Foto: inhabitat.com

Vana majaosa on endiselt siiski olemas ja eksponeeritud, aga ühendatud modernse ja kaasaegse elamisega. Oma koht on siin ka kodukanadel ja korralikel terrassidel. Tulemus on hämmastavalt sujuv ja loomulik, kontrastid algupärase ja juurdeehitatu vahel ei ole väga suured. 

Foto: inhabitat.com

Vaata rohkem SIIT! 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles