Päevatoimetaja:
Kristina Kostap

«Kolm on julm» ehk kuidas lugeda munakoodi (1)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Artikli foto
Foto: Pixabay

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad kutsub tarbijaid tähistama munadepühi puurivabalt. Selleks soovitavad loomakaitsjad vaadata munadel olevat koodi ning vältida number 3 märgistusega ehk puurikanade mune.

Eesti kauplustes müüdavatel munadel on peal tempel, mille nägemiseks tuleb avada munakarp. Munakoodi esimene number tähistab lindude pidamisviisi: number 0 märgib mahemune; 1 vabalt peetavate kanade mune; 2 õrrekanade mune ning 3 puuris peetavate kanade mune. Mida madalam number, seda paremad on kanade elutingimused.

«Puurikanade kannatused on ühed suurimad loomade heaolu probleemid maailmas,» sõnas organisatsiooni Nähtamatud Loomad president Kristina Mering. «Et kulusid kokku hoida, peetakse ühes puuris korraga kuni mitukümmend lindu, kellest igaühel on kasutada vaid sisuliselt A4 paberilehe suurune ala. Need on väga õnnetud loomad, kes ei saa isegi liikuda ega tiibu sirutada,» sõnas Mering.

Loomakaitsjate sõnul soovivad tarbijad teha loomasõbralikke valikuid, kuid tihti puudub neil selleks vajalik info või neid eksitavad tühjad reklaamlaused. «Templit saab aga usaldada,» rõhutas Mering.

Märksõnad

Tagasi üles