Asjatundjad: ideaalse elutoa valem koosneb neljast lihtsast komponendist

Kristina Kostap
, kodustiil.postimees.ee toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Elutoa ABC.
Elutoa ABC. Foto: Shutterstock

Ameerikast pärit maaklerid Marilyn Blume ja Jeremy Wiggins jagavad retsepti, mis aitab eraldada terad sõkaldest.

Köök on majapidamise süda, elutuba see-eest ruumiks, kus tegelik elu ja trall käib. Selleks, et luua mugav ning hubane elutuba, ei ole palju tarvis, küll aga tuleb silmas pidada mõningaid planeeringust tulenevaid iseärasusi. 

Ideaalne elutuba ei ole lihtsalt ruut

Ruudukujuline planeering annab oluliselt vähem mängu- aga ka hingamis- ja astumisruumi. «L-kujulise planeeringuga saate ruumi oluliselt mitmekülgsemaks muuta, tavaline ruudu- või ka ristkülikukujuline tuba seda niivõrd palju ei võimalda,» nentis Jeremy Wiggins. «See lisaruum sobib ideaalselt kas söögitoa või lugemisnurga pähe,» lisas ta.

Paindlik planeering

Ideaalne elutuba kujuneb ühes oma pererahvaga. Paindliku ning avatud planeeringu korral on võimalik seda aastast-aastasse mugava ning silmapaistvana hoida.

«See võimaldab teil ruumi täielikult ära kasutada, ilma et midagi jalgu jääks,» ütles Marilyn Blume väljaandele apartmenttherapy.com. 

Tsoonide tekitamise võimalus

Elutuba tuleb proportsioonide saavutamiseks mõnikord tsoonideks jagada. Iseäranis otstarbekas on see kodudes, kus elutoa ruutmeetreid on enam kui küll. Tsoonide tekitamine aitab muuseas parandada ka ruumi siseakustikat.

Arhitektuuriline eripära

«Esmapilgul suhteliselt nähtamatud detailid, nagu näiteks erilised laed, eksponeeritud tellis ja dekoratiivsed kaminad, võivad ruumides imet teha,» märkis Jeremy Wiggins. Tema meelest võivad mõnikord ka sisseehitatud detailid, vastupidiselt laialt levinud arvamusele, samuti võluvad olla.

Tagasi üles