P, 5.02.2023

Kogemus: esimene aasta koduomanikuna pakub korraliku elukooli

Kristina Kostap
, kodustiil.postimees.ee toimetaja
Kogemus: esimene aasta koduomanikuna pakub korraliku elukooli
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock

Austraalia naisel Cat Rodiel täitus hiljuti esimene aasta koduomanikuna. Naine jagab ühe kalendriaasta jooksul kogetut ning pakub esmakordsetele koduomanikele lohutust iseenda näitel.

Cati uus algus kodus ei olnud kuigi kergete killast. Toona puhtalt lehelt alustanud naine on täna oluliselt targem ja taktitundelisem kui aasta varem. Teades esimese kodu soetajate hirme ja õudusunenägusid, oskab ta nüüd pakkuda leevendust enimlevinud murekohtadele.

Remondiga ei maksa kiirustada

Cati häiris kolimise järel tema esiuks, mille värvitoon naisele vastukarva oli. Pikalt ukse vahetust kaalunud naine harjus ühtäkki sellega ära ning tänab taevast, et kodu ostu järel pea ees vette ei hüpanud ning enesele veidi kohanemisruumi jättis.

Ettenägematud kulutused on osa koduomaniku elust

Olles paar kuud oma uues kodus elanud, hakkas maailm vaikselt Cati ümber kokku kukkuma. «Üks remonditöö ajas teist taga ning finantsiliselt oli väga raske,» rääkis Cat väljaandele domain.com.au. Äratuskellana mõjunud kulutused muutsid aga Cati ja tema elukaaslase oluliselt visamaks ning ettenägelikumaks. Suurenes ka noorte kohusetunne.

Ole naabrite vastu sõbralik

Cati esimene vastasseis naabriga tegi tal algul meele mõruks, hiljem tagantjärgi sai ta aga teada üleaedse virina tegeliku põhjuse. Parkimise kohta märkuse teinud naabri tervislik seisund ei võimaldanud tal endal nimelt kuigi palju ringi liikuda, sellest ka naabrinaise negatiivse alatooniga kirjake.

«Mul oli oma reaktsiooni tõttu häbi ja ma tänasin taevast, et isekusest asja hullemaks ei ajanud,» märkis Cat.

Ei ole hullu, kui sa oma eelmisest kodukohast puudust tunned

Uude koju kolides saatis Cati teatud nukrusevarjund – naine tundis puudust oma endisest elukohast, eeskätt aga mahajäänud naabritest. Cat otsustas hammustada tüki mõlemast maailmast ning hoiab sooje suhteid nii oma praeguste kui endiste naabritega.

Märksõnad
Tagasi üles