Pilt selge: värvitoon, millest tasub oma magamistoas heaga eemale hoida

Kristina Kostap
, kodustiil.postimees.ee toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Magamistubades tasub punasest värvitoonist suure ringiga mööda minna.
Magamistubades tasub punasest värvitoonist suure ringiga mööda minna. Foto: Shutterstock

Magamistuba on inimese pühapaik, mille võib vale värvivalikuga sootuks tuksi keerata, puutumata ei jää ka inimese ööuni.

Magamistubadele seavad sisekujundajad reeglina oluliselt kõrgemad nõudmised kui ükskõik millisele teisele toale majapidamises. Väga suur fookus läheb seejuures värvidele, mis õige valiku korral võivad turgutada nii meie meeli kui loomingulisust. Lisaks pakuvad õigesti valitud värvitoonid kosutust unetute ööde küüsis olevatele inimestele.

Üks värvitoon, millest aga asjatundjad soovitavad rangelt suure ringiga mööda minna, on punane, vahendab domino.com. 

Jõuline ning rikkalik punane sütitab nimelt inimese meeli, selle asemel, et rahulikku ning lõõgastavat keskkonda pakkuda. Ümbritsev punane keskkond pikendab uinumisaega ning muudab voodis lamaja oluliselt kärsitumaks. Alguse saanud ahelreaktsioon kulmineerub sealjuures vähkremise ning rahutu unega.

Unele võivad kaikaid kodaratesse loopida ka lumivalge ja kollane värvitoon, millest esimene võib magamistoa puhul liialt steriilse ning teine ülemäära ergutavana mõjuda.

Tagasi üles