E, 27.03.2023

Prognoos: vaata, mis hakkab lähiajal juhtuma maade müügihindadega

Anna-Liisa Mets
, Kodustiil.ee vastutav toimetaja
Prognoos: vaata, mis hakkab lähiajal juhtuma maade müügihindadega
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Maamüügi kuulutus.
Maamüügi kuulutus. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Kinnisvaraportaal KV.EE prognoosib, mis juhtub lähitulevikus maatükkide müügihindadega.

Portaalis KV.EE pakuti aprillis müügiks kokku 2096 maatükki. Neis üle poole ehk 1139 asuvad Tallinnas ja Harjumaal. Maade müügipakkumiste keskmine hind portaalis KV.EE oli aprillis 52 eurot ruutmeetri kohta, Harjumaal 75 eurot ruutmeetri kohta.

Aastataguse ajaga võrreldes näitab maade müügipakkumiste hind märgatavat kahekohalist kasvu. Eesti maade müügipakkumiste eest küsitakse tänavu eelmisest aastast 15 protsenti ja Harjumaal isegi 24 protsenti enam.

Suured hinnatõusud, kui mõnedes piirkondades siiski hinnalangused, on tingitud eelkõige maade turu väiksusest. See tähendab, et pakkumiste maht ei ole liiga suur ning üksikud pakkumised on keskmist oluliselt mõjutamas. Samuti on maade turule omapärane märgatav vahe portaali KV.EEpakkumishindade ja tehinguhindade vahel – keskmine tehinguhind on oluliselt, vahel isegi kordades allpool keskmisest pakkumishinnast.

Arvestades kinnisvaraturu ja elamispindade turu pigem positiivset seisu liigub ka maade turg pigem positiivsel kursil. See tähendab, et maade ostu-müügiturg on pigem aktiivne. Hindadel ei ole põhjust langeda, samuti ei ole hindadel põhjust kiires tempos kasvada.

Foto: KV.EE
Märksõnad
Tagasi üles