T, 3.10.2023

Maakler: ideaalne üürileandja on end üürivaldkonnas harinud või kasutab selleks spetsialisti abi

Kristina Kostap
, kodustiil.postimees.ee toimetaja
Facebook
Comments
Ideaalne üürileandja ei kiusa üürilist suvalisel ajal ega riku üürilise privaatsust.
Ideaalne üürileandja ei kiusa üürilist suvalisel ajal ega riku üürilise privaatsust. Foto: Shutterstock

Arco Vara maakler Sandra Alliksaar teab täpselt, milline võiks olla ideaalne üürileandja oma olemuselt. 

Kinnisvaraturul aktiivsete inimeste portfellist leiab alati üks-kaks elamispinda, mida tulu teenimise eesmärgil huvilistele üürile antakse. Täpselt nagu päevad, ei ole ka üürileandjad vennad. Kui aga tahta üürilisele muljet avaldada ning oma pakkumine teiste seas särama panna, soovitab Arco Vara maakler Sandra Alliksaar mõned näpunäited kõrva taha panna. 

Siht silme ees

Ideaalne üürileandja teab, keda ta enda korterisse elama soovib. Ta teeb üürilisega väga korrektse tähtajalise lepingu ja suudab kõik selle punktid nii endale kui ka üürilisele selgeks teha, kasutades vajadusel ka oma ala spetsialisti abi. Samuti maksab väga hea üürileandja oma tulu pealt makse ja on nii oma armsale Eesti riigile eriti imeline tegutseja.

Elementaarne viisakus

ei kiusa üürilist suvalisel ajal ega riku üürilise privaatsust, kui ta on kokkulepitud perioodiks oma korteri üürilisele ära andnud. Üüriline võiks heale üürileandjale muidugi anda loa käia teatud ajavahemiku tagant üürile antud pinda üle vaatamas, veendumaks, et kõik toimib ja tema kinnisvarasse on suhtutud heaperemehelikult. «Kindlasti võiks imeline üürileandja siis viisakuse etiketti järgides külla minnes külakosti kaasa võtta, kuna ta astub sisse mitte enam enda, vaid nüüd juba teise inimese koju,» tõdes Alliksaar, kes on veendunud, et taolised žestid teevad kindlasti iga inimese päeva oluliselt helgemaks.

Siiras huvi

Asjatundlik üürileandja tunneb Alliksaare sõnul tõepoolest siirast huvi oma üürilise vastu, kuulates viimase soove ning heakspidamisi. «Näiteks soovib üüriline oma imelise üürileandja korteris seinad ära värskendada. Väga lahe ju! Siis tuleks leida kompromiss, et ettevõtmisse panustavad mõlemad osapooled. Üks tähtsaim asi ongi teineteist ära kuulata ja leida lahendused. Iga üüriline oleks ääretult tänulik üürileandjale, kes teda kuulab ja paneb teda olulisena tundma,» seletas Alliksaar.

Lisaks teeb ta või laseb teha üüriliste kohta korraliku taustakontrolli, et vältida tulevikus ebameeldivaid üllatusi. 

Loe rohkem Arco Vara blogist

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles