Tõenäoliselt niidad muru tehniliselt valesti ja kulutad sellele tööle tarbetult palju aega (3)

Anna-Liisa Mets
, Kodustiil.ee vastutav toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Shutterstock

Pea kogu inimkond kulutab muruniitmisele tarbetult palju aega, sest lähenemine sellele tööle on tehniliselt täiesti vale.

Mõtle järele, kuidas sa tavaliselt muru niidad, see tähendab, kuidas seda tööd tehes niiduki järel liigud?

Enamik inimestest, kirjutab portaal Realtor, liiguvad mööda muruplatsi sirgjooneliselt edasi-tagasi, keerates niidukit sageli kogu keha jõuga iga rea lõpus ümber, et siis jälle tuldud teed tagasi rühkida. 

See on täiesti tarbetult aega- ja jõudunõudev tegevus, mida on väga lihtne vältida, ometi niidavad peaaegu kõik sel meetodil ja väga vähesed on kursis palju lihtsama alternatiiviga. 

Selleks, et muruniitmine ei oleks nii tüütu töö, tuleb seda teha muruplatsil spiraalselt, liikudes seespoolt väljapoole. See vähendab märkimisväärselt vajadust muruniidukiga manööverdada. 

Eriti lihtsaks ja kiireks muutub sel meetodil muruniitmine siis, kui niiduk on isevedav. Siis pead tõesti lihtsalt selle järel jalutama ja masinat kursil hoidma, niiduk teeb kogu töö sinu eest ära. 

Vaata allpool olevast videost veel mitmeid kasulikkue muruniitmiseks vajalikke nippe!

Tagasi üles