Uuringu järgi võiksid erinevad generatsioonid teineteisest mõnekümne minuti kaugusel elada

Kristina Kostap
, kodustiil.postimees.ee toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock

Selgub, et noorem ja vanem põlvkond ei peaks üksteisest liiga kaugel elama, samuti ei ole paslik teineteise kuklas elada.

Nii noorem kui vanem generatsioon vajavad iseolemise aega. Lähestikku elamine on pigem lisakoorem, millest vabanemiseks tuleb distsantsi hoida.

Värskelt avaldatud uuringust selgub, et noorem ja vanem generatsioon võiksid elada üksteisest vähemalt 15–45-minutilise autosõidu kaugusel.

Ameerikas enam kui 2000 täiskasvanu seas läbi viidud uuringu järgi peab 57 protsenti inimestest vahemaad väga oluliseks faktoriks. Samas leitakse, et see vahemaa ei tohiks olla liiga lühike ning igapäevast teede ristumist pigem välditakse, kirjutab apartmenttherapy.com.

Rohkem kui kolmandik küsitletuist leiab, et perekond ei tohiks üksteisel kuklas elada – koguni 37 protsenti on veendunud, et generatsiooonide vaheline kokkupuude ei tohiks igapäevaseks muutuda. 42 protsenti uuringus osalejatest tunnistas sealjuures, et ootamatud külaskäigud on midagi, mis neile kindlasti meelt mööda ei ole.

Tagasi üles