Eesti riik hakkab soomlaste eeskujul kibuvitsa hävitama (19)

Anna-Liisa Mets
, Kodustiil.ee vastutav toimetaja
Copy
Kibuvits Lääne-Virumaa looduses.
Kibuvits Lääne-Virumaa looduses. Foto: Marianne Loorents / Virumaa Teataja

Varem laiaulatusliku lupiinitõrjega silma paistnud Soome on nüüd hakanud välja tõrjuma kibuvitsa, kirjutab YLE. Selgub, et sama teeb läheb ka Eesti. 

YLE kirjutab, et kurdlehise kibuvitsa müük keelati Soomes 1. juunist, kasvatamise keeld jõustub 2022. aasta lõpus, järgmise kolme aasta jooksul tuleb see hävitada eramaadelt ja avalikest kohtadest.

Keskkonnaministeeriumi looduskaitseosakonna peaspetsialist Merike Linnamägi ütles ERRile, et tõrjet alustatakse ka Eestis ja loodetavasti juba järgmisel aastal, kibuvitsast on tema sõnul aga vabaneda vaja seetõttu, et see tõrjub välja kohalikke liike, näiteks on kibuvitsa tõttu hätta sattunud kaitsealune liik rand-seahernes, kirjutab ERRi uudisteportaal. Samuti kipub kibuvits eriti rannaaladel maid kinni kasvatama ja just seal kibuvitsa tõrjumisega algust tehaksegi.

Kurdlehise kibuvitsa keelatud liikide nimekirja lisamist on Linnamägi sõnul arutatud, kuid selle otsusega kaasneksid mitmed probleemid, näiteks on sellest aretatud paljud kultuurroosid ja lillepoes määramine muutuks üsna keerukaks. Seetõttu pole kasvatamise keelustamine hetkel plaanis.

Loe lisa ERRi uudisteportaalist.

Kommentaarid (19)
Copy
Tagasi üles