Fotod: tuntud Eesti poliitiku legendaarne kodu otsib uut omanikku

Kodu.postimees.ee
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: KV.EE

Tuntud Eesti poliitik müüb oma legendaarset maja, mis palju avalikkuse ees olnud ja mida igal soovijal on olnud võimalik ka külastada.

Müügile on tulnud ainulaadne kapitaalselt renoveeritud mõis koos hoonetekompleksiga.

Kõue mõis on üks vanimaid rüütlimõisasid Harjumaal, mida mainitud esimest korda 1241a. 1832. aastal ostis mõisa kuulus maadeavastaja Otto van Kotzebue, kelle reisikirjadest on ammutatud inspiratsiooni mõisa sisekujunduses.

Foto: KV.EE

Põneva ajalooga mõis on täna butiikhotell, restoran ja ürituste keskus. Mõisale kuulub ligi 15 hektari suurune krunt, millest umbes 8,5 hektarit on metsamaad. 

2012. aastal on mõisahoone kapitaalselt ja kvaliteetselt ülesehitatud. Potentsiaal on renoveerida ära veel kaks hoonet ja luua juurde vajalikke ruume. Renoveerimise käigus kõik uued tehnosüsteemid (vesi, kanal, elekter ja küte). Küte ökonoomse pelletikatlamajaga.

Foto: KV.EE

Peahoonel on kolm korrust, lisaks osa väljakaevatud keldrist, kus asub eraldi täisköök, veinikelder ja restoranisaal.

Esimesel korrusel on suur ballisaal verandaga ning väljumisega sisehoovi ja maja küljepealsele terrassile, kaks keskmise suurusega saali, ühelt pääs maja tagumisele terrassile. Lisaks kaks väiksemat söögisaali; kaminasaal; sigarituba; vastuvõtu ruum pildigaleriiga; inspiratsioonituba; garderoob; suurem koridor.

Foto: KV.EE

Teisel korrusel on kahetoaline sviit, veel kaks sviiti ja kuus hotellituba eraldi vannitubadega ning hall-raamatukogu ja laoruum. Kolmandal korrusel on kaks eraldi katusekorruse sviiti; serveriruum; kontoriruum; ventilatsiooniseadmete ruum.

Tõllakuuri-külalistemajas on lisaks galerii rõdudega hotellitubadele ka saunakompleks koos basseiniga ning stuudioruum ürituste jaoks. Saunakompleksi kõrvale võimalik luua Wellness–Spa. Hoones asub ka mõisakompleksi oma pesumaja.

Foto: KV.EE

Vaata rohkem kinnisvaraportaalist KV.EE. 

Tagasi üles