Käes on suvilavarguste tipphooaeg: pideva järelevalveta hooned on iseäranis kaitsetud

Kristina Kostap
, kodustiil.postimees.ee toimetaja
Copy
Kas sa suvekodus oled juba käinud?
Kas sa suvekodus oled juba käinud? Foto: Shutterstock

Kui kodu kindlustamine on tänapäeval pigem elementaarne, siis suvekodu kindlustamisele mõeldakse siiski harva. Samas on suvilad ja maakodud igapäevase elukohaga võrreldes isegi suurema riski all, sest neid ei kasutata aastaringselt.

Suvel sagenevad  vargusega seotud juhtumid suvitamispiirkondades Pideva järelevalveta seisvad suvemajad on ilmastikust tingitud ohtude, võimalike sissemurdmiste ning õnnetusjuhtumite vastu iseäranis kaitsetud. Võib tunduda, et soojemal ajal kui suvilas rohkem aega veedame, on see paremini kaitstud, kuid statistika näitab, et vargusega seotud juhtumite arv sageneb just suveperioodil, kui suvekodus on rohkem väärtuslikke esemeid, näiteks aia- või kodutehnika, spordivarustus või kallid tööriistad. Üllatusi võib ette tulla ka ilmastikuolude tõttu. Kui linnas avastab vara omanik kohe, et näiteks tormi tõttu sai katus kannatada, siis suvekodude puhul avastatakse õnnetuse tagajärjed tihti hiljem, kui kahju on juba suurem.

Kas suvila kindlustamine on linnakorteriga võrreldes kallim?

Suvilat saab kindlustada täpselt samamoodi nagu linnakodugi ja kindlustuse hind sõltub Ahvena sõnul suvemaja suurusest. Seejuures tuleb tähele panna, et kindlustuskaiste jaotub kolmeks. Ehitiskindlustus kaitseb suvilat kui hoonet tervikuna -  näiteks lõhutud aknaid, tormis räsitud katust, põrandaid ja seinu. Koduse vara ehk antud juhul suvila sees oleva vara kindlustusega on lisaks hoonele kaitstud ka perekonnale kuuluvad või nende kasutuses olevad asjad, nagu aiatööriistad ja -mööbel, tehnika ning sporditarbed.

Kas kindlustusega on kaitstud ainult suvemaja või ka näiteks grilliala ja kasvuhoone?

Suvemajaga koos on kindlustatud kinnistu piirded, grillimaja, õuevalgustid, mänguväljakud, kõnni- ja sõiduteed, kuni 20-ruutmeetri suurused kasvuhooned, basseinid, samuti soojuspumbad ja maa-alused kommunikatsioonitrassid. Lisaks on kindlustatud ka aias asuvad esemed,  näiteks aiamööbel, muruniiduk või –traktor, batuut, võrkkiik.

Tagasi üles