R, 22.09.2023

Kuumalaine läheneb: 3 toataime, mis hoiavad leitsaku ajal kodu sisekliima meeldivana

Kristina Kostap
, kodustiil.postimees.ee toimetaja
Facebook
Comments
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock

Asjatundjad on välja selgitanud kolm toataime, mis suviste kuumalainete ajal meile kosutust pakkuda võiksid.

NASA uuringute kohaselt võivad taimed fotosünteesi käigus muuta Maa atmosfääri ning selle temperatuuri. Veebileht Thejoyofplants.co.uk on sellest johtuvalt võtnud luubi alla kolm toataime, mis pakuvad kuumade ilmade korral teatavat kosutust ning hoiavad ka kodu sisekliima normaalsena.

Ahtalehine viigipuu

Ahtalehine viigipuu on toatingimustes üks lollikindlamaid viigipuuliike. Lihtsasti hooldatav taim hoiab siseõhu niiske ja jahedana, pakkudes päevi väldanud leitsaku korral ruumis viibijatele vajalikku kosutust.

Kummi-viigipuu ehk kummipuu

Kummipuu on suurepärane õhupuhasti ja -niisutaja, eemaldades kahjulikud toksiinid meie õhust. Mida suuremad on kummipuu lehed, seda rohkem niiskust eritub. Selle tulemusel väheneb aga õhus olevate mikrobakterite arv ning sissehingatava õhu kvaliteet paraneb.  

Kolmevöödiline havisaba ehk Hahni havisaba

Havisabasid peetakse reeglina samuti väga vastupidavateks taimedeks, mille hooldus ei nõua kuigi suurt aja- ja kondikulu. Väärt õhupuhastajast taime lehed mitte ainult ei puhasta õhku kahjulikest ainetest, vaid hoiavad selle lisaks ka jaheda ning hapnikurikkana.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles