T, 5.12.2023

Tallinna lähiümbruse korterid kallinevad väga kiiresti

Anna-Liisa Mets
, Kodustiil.ee vastutav toimetaja
Copy
Foto: Shutterstock

Hinna-kvaliteedi suhet jälgivad koduostjad pöörasid tänavu suvel Haaberstile selja ja otsivad kodusid Tallinna lähiümbrusest, näitab City24 korterituru analüüs.

«Aasta tagasi pakkusid Haabersti korterid ületamatut hinna-kvaliteedi suhet, aga tänavu sügiseks pöörasid ostjad oma huvi Tallinna lähiümbrusele,» märkis City24 juhataja Karin Noppel-Kokerov. «Tehinguaktiivsus ja hinnad kasvavad jõudsalt Saku, Saue ja Harku vallas.»

Maa-ameti tehingustatistika andmeil olid Saue valla korterihinnad augustis 15% kõrgemad kui mullu samal ajal, ning Harku vallas lausa 30% kõrgemad. Saue vallas vahetas tänavu augustis omanikku 60 korterit, mida on kaks korda rohkem kui mullu samal ajal, ka Lääne-Harju vallas kasvas kuine korteritehingute hulk pea kahekordseks.

Haabersti korteritehingutes langes aga keskmine ruutmeetrihind aastaga 2,7% ja tehingute maht enam kui kolmandiku võrra.

Tallinnas keskmiselt kasvas korterite ruutmeetrihind aastaga 7,2%. See jääb märgatavalt alla Tartu hinnatõusule, sealsed korterid olid augusti lõpu seisuga 16% kallimad kui mullu samal ajal. Pärnu korterid kallinesid aastaga 11%.

«Kinnisvaraturul on jutud kriisist ja krahhist praegu vaid spekulatsioonid, aktiivne kauplemine käib edasi ja hinnad kasvavad,» rõhutas Noppel-Kokerov.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles