Kodule lisavad kindlasti väärtust ka termostaadiga segistid, mis võimaldavad täpselt määrata veetemperatuuri. Kodu otsingul lastega pere silmis on see kahtlemata boonus, kui vanni saab lasta täpipealt õige temperatuuriga pesuvee. Hea on, kui vannile, dušile ja valamule valitakse ühest sarjast segistid.
Korralik köögivalamu teenib pererahvast pikki aastaid. Kui remondi käigus mööblit uuendatakse, saab sama kraanikaussi edasi kasutada - tuleb lihtsalt võtta mõõdud, et valamu uue mööbli sisse ära mahuks. Multifunktsionaalne köögivalamu, millel on näiteks nõrutuskauss, seebidosaator või kaks poolt, vastab kindlasti paremini nõudlikumale maitsele, kui lihtne ümmargune metallkauss.
Kinnisvara hinda kergitab kindlasti töötasapinna alt paigaldatav valamu. Kuna tööpinnaga ei teki liitekohti, on tasapinda lihtsam puhastada. Visuaalne mulje on ka parem.
Köögivalamute juures mängib rolli ka nende materjal. Roostevabast terasest valamud on odavamad, keraamiliste või graniidist valamute eest tuleb välja käia rohkem raha, samas on need ka vastupidavamad.
Pikas perspektiivis ei tule odavad lahendused kunagi kasuks. Kui eelarve pitsitab, siis tasuks mööndusi teha pigem neis kohtades, mida on hõlbus hiljem muuta. Voodi, pehme mööbli või vaibad saab alati välja vahetada, aga monteeritud seadmete, nagu näiteks tualettpoti teisaldamine ei käi päris üks-kaks-kolm.
Ühe tualettruumiga elamises on kvaliteetse WC-poti olemasolu suisa kriitilise tähtsusega - see on ju ainus terves elamises. Alternatiivi puudumine tähendab seda, et pott peab olema keskmisest vastupidavam. Nigelavõitu ja juhusliku valikuna mõjuv WC-pott heidab varju tervele elamisele ja kajastub paraku ka kinnisvara hinnas. Kui ostja näeb, et ta peab kehva tualettpoti uuega asendama, annab see põhjust küsida soodsamat hinda. Küsimus ei ole sellisel juhul ainult ühes esemes, vaid remondis, mida vahetus endaga paratamatult kaasa toob.