«Tihti on meie kodud alavalgustatud, sest kasutatakse vaid laevalgusteid,» tõdeb Jõks. Tema sõnul võiks laevalgusti anda ruumile küll üldvalguse, mis tagab piisava valgustatuse igapäevatoiminguteks, ent hea valgustus peaks olema mitmetahuline – kui ühed valgustid välja lülitada, saab teise efekti luua muud tüüpi valgustitega. Nutikaks lahenduseks on tema arvates üle ruumi paigutatud süvisvalgustid, kohtvalgustid, dekoratiivsed siini- ja liinvalgustid või karniiside või eendite tagant laele või seintele suunatud valgus.
Ruumi nende osade valgustamiseks, mis jäävad laevalgusti voo alt välja, soovitab Jõks kasutada suunatavaid lae-, seina-, põranda- või lauavalgusteid, sest nende abil saab välja valgustada vajalikud tsoonid, vaated ja pildid. Veelgi hubasema tunde loomiseks võiks kaaluda dünaamilisi valguslahendusi, mis võimaldavad valgust individuaalselt reguleerida ehk hämardada, sest varjude loomine ja valguse erinev tonaalsus loovad tõeliselt õdusa õhkkonna.
Ka Luts nõustub, et loomulikult on laevalgustus lihtsaim lahendus ning kahtlemata vajalik, kuid üksikuna ei loo see soojust ega anna ruumile iseloomu. Just seepärast tuleks laevalgusteid kombineerida põranda-, laua- ja seinavalgustitega. Need on praktilised näiteks diivanil lesides raamatut lugedes, ent valgusaktsentidega saab ruumis ka esile tuua kauneid kunstiteoseid või luua seintel põnevaid efekte.
«Valgusti peab proportsioonilt ruumiga harmoneeruma,» räägib Luts. Kui riputada suure laua kohale liiga väike valgusti, siis ei valgusta see piisavalt soovitut ega näe ilus välja, ning vastupidi, hiigelsuur valgusti pisikese laua kohal mõjub kentsakalt. Pikliku kujuga ruumis võiks ka valgusti olla piklikum, sest siis jaotub valgus ühtlasemalt.