Eesti energiamüüja toob turule seadmed, millega saab säästa mitukümmend protsenti kodu energiatarbimisest

Kodu.postimees.ee
Copy
Eesti energiamüüja hakkab pakkuma kodujuhtimisseadmeid.
Eesti energiamüüja hakkab pakkuma kodujuhtimisseadmeid. Foto: Shutterstock

Energiamüüja Elektrum Eesti hakkab pakkuma kodujuhtimisseadmeid, millega saab säästa kuni 30 protsenti kodu energiatarbimisest.

«Vajadus võidelda kliimamuutustega on esiteema kogu energiasektoris ja ühiskonnas laiemalt ning üks võimalus tavatarbijal seda teha on energia säästmise kaudu. Elektriauto ostmine ei ole täna veel kõikidele taskukohane, küll aga on seda kodujuhtimisseadmed, nendib Elektrum Eesti juhatuse esimees Andrus Liivand.

Tema sõnul lubavad need täiesti tavalisel tarbijal hakata kontrollima oma energiakasutust ja säästa kuni 30 protsenti kodu energiatarbimisest ning kontrollida energiakasutust kodus, suvilas, maamajas või kontoris. Harjumuspärases mugavuses sellega ei kaotata, kodus on ikka sama soe või valge kui varem. Põhiseadmed on lihtsasti paigaldatavad, ühendamine võtab aega keskmiselt kuni 15 minutit ning üldjuhul saab sellega hakkama iga täiskasvanu. Ühtlasi puudub vajadus eraldi tööde planeeringuks või suurteks ehitustöödeks.

Elektrumi Targa Kodu seadmed on Andrus Liivandi sõnul mõeldud eeskätt neile, kes tahavad täna kodus vähese vaevaga energiakasutust vähendada. Tark Kodu sobib ka vanematele majadele ning korteritele.

Stardikomplekti, kuhu kuuluvad keskseade, temperatuuriandur, nutipistik, juhtmevaba termoregulaator ja Elektrumi Targa Kodu mobiilirakendus, on kodutarbijal mõistlik soetada koos elektripaketiga.

Tagasi üles