T, 6.06.2023

Eesti pikima traditsiooniga mess toob huvilisteni ehitus- ja sisustusmaailma kõige värskemad tuuled

Kodu.postimees.ee
Facebook Twitter
Comments
«Ehitus ja Sisustus» mess tähistab tänavu 25. sünnipäeva.
«Ehitus ja Sisustus» mess tähistab tänavu 25. sünnipäeva. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Eesti pikima traditsiooniga ehitusteemaline mess «Ehitus ja Sisustus» tähistab tänavu 25. sünnipäeva ning toob Tartusse kolmeks päevaks kokku valdkonna asjatundjad. Mess toimub 17.–19. oktoobrini Tartu Näituste messikeskuses.

«Ehitusmesside korraldamisega alustasime 25 aastat tagasi ning sellel aastal saame tähistada olulist sünnipäeva,» sõnas messi Ehitus ja Sisustus projektijuht Anders Urbel. Mess on aastate jooksul kasvanud nii sisult kui ka mahult ning muutunud üheks tähtsamaks kohtumispaigaks valdkonna tegijatele. «Messi esimestel aastatel keskendusime ehitusvaldkonnale, kuid järk-järgult on laienenud ka sisustusvaldkonna väljapanekud,» märkis projektijuht.

Messil tutvustatakse ehitus- ja sisustusmaailma uusi suundi, tooteid ja teenuseid. A-paviljonis on esindatud ehitusvaldkond ehk rõhku on pandud hoonetele ja ehitistele.

B-paviljonis on esindatud kõik see, mis jääb hoovi – aiad, välisaunad ja terrassid. C-paviljon on suunatud interjöörile, kus on valikus erinevad valgustid, tekstiilid, aknakatted, mööbel, disain- ja sisustuselemendid. Messi eksponentide seas on palju ettevõtteid, kes osalevad juba mitmendat aastat, kuid ka turul uusi tegijaid. Ühtekokku võtab tänavu messist osa 100 ettevõtet.

Isevärki loengud ja seminarid

Mess ei ole ainult toodete ja teenustega tutvumiseks, vaid saab ka ise käed külge panna. Messi projektijuht toob välja mitu võimalust. Näiteks jagab viimistlusekspert Triin Türk praktilisi õpetusi, kuidas seinu professionaalselt ning leidlikult viimistleda. Samuti on võimalik Stenciliti stendis ise proovida, kuidas erinevate šabloonidega saab värvida nii põrandaid kui ka seinu. «HarmTex kardinasalongi messistendis saab aga kohtuda tunnustatud sisearhitektidega, kes jagavad tasuta nõu erinevate ruumide sisekujunduseks,» tutvustas projektijuht.

Ka sellel aastal on messil mitmekülgne seminariprogramm, mida viivad läbi valdkonna professionaalid. Messikeskuse C-paviljoni seminarisaalis toimuvad kolme päeva jooksul ET Infokeskuse korraldatud valdkonnaspetsiifilised loengud ja seminarid. Seminare juhendavad Tallinna Tehnikaülikooli professorid, Tallinna Tehnikakõrgkooli lektorid, Eesti Maaülikooli maaehituse ja veemajanduse lektorid ning kvalifitseeritud ehitusinsenerid. 

«Esimesel seminaripäeval käsitletakse teemasid alates hoonete soojustamisest kuni keskkonnasäästlike materjalideni,» tutvustas projektijuht. Teine seminaripäev keskendub fassaadile ning toimub koostöös Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liiduga. Klassifitseerimissüsteemi ehituses ning e-ehitust ja selle arengut tutvustatakse messi kolmandal päeval. Koolituste eest saab ka Eesti Ehitusinseneride Liidu täiendõppe arvestuspunktidega tunnistused.

Messi disainiala keskendub tänavu uute trendide tutvustamisele ning on inspireeritud värvikirevast sügisest. Disainiala kannab nime «Inspiratsioon sügisest» ning selle eesmärk on aidata tarbijal teha keskkonnasäästlikumaid ja kestvamaid valikuid. «Pidevas tarbimisühiskonnas on ostjad enda valikutes üha teadlikumad. Disainiala eesmärk on külastajaid inspireerida katsetama põnevaid lahendusi,» sõnas messi projektijuht. Varasematel aastatel on disainiala teemadeks olnud lapsed ja noored, hübriidkontor ning põhjamaine sisustus.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles