«Põhjus on selles, et pidevalt ukse peale sadav vesi ei pruugi, aga võib ukse konstruktsiooni kahjustada, kui pole tagatud piisav vee äravool ukse eest,» selgitab kvaliteedijuht. Akendega seda muret pole, sest profiilid on saledamad, pindalad väiksemad, kasutatakse metallist nn veeninasid alumiste horisontaalpindade kaitseks. Kui pole just tegu õues maapinna juures asuva tootega, siis ei pritsi ka maapinnani jõudnud vesi tagasi üles akna peale jmt.
Reguleeritava suluse plussid
Traditsioonilisema välimusega uksed on koostatud liimpuitprofiilidest ja täidisena kasutatakse klaaspaketti või uksetahvlit – sõltuvalt toote konstruktsioonist saab välisuksel rääkida kas kahekordsest või kolmekordsest klaaspaketist. Tahvli soojustuse paksus oleneb juba võimalustest.
Viking Window kvaliteedijuhi sõnade kohaselt annab energiasäästu ja ukselehe kujunduse osas märksa vabamad käed niinimetatud kilpuks, mille leht koostatakse liimpuitraamist, mis kaetakse niiskuskindla vineeriga ja vahe soojustatakse XPS-plaadiga. Võimalikud on sooned, mustrid, klaasiavad, dekoratiivliistud, kivispooniribad, roostevabast terasest plaadid, ribad jne.
«Suluse osas soovitaks eelistada vähemalt kahe tihendiga ja kolmepunktilukustusega uksi. See tagab nii selle, et talvel külm tuul tuppa ei puhu, kui ka selle, et iga kutsumata külaline uksest «läbi ei astu»,» selgitab Indrek Rüütel. Oma ettevõtte tootevalikust toob ta näiteks suurendatud sissemurdmiskindlusega (Briti PAS24, enhanced security standard) uksed, mis on läbinud spetsiaalse katsetuse.
Sellisel uksel on tavapärasest tugevam sulustus ja kui kasutatakse klaaspaketti, siis üks klaasidest on laminaatklaas: klaasid on tugeva kilega kokku liimitud ja kui see puruks lüüa, siis hoiab kile kildusid kinni. Kindlasti tuleks tellimisel uurida, kas uksel on ikka reguleeritav sulus – kõik, mis liigub, see kulub ja puidu «mängimisest» oli juba juttu. Kui uks peaks vajama seadistamist, siis on tarvis, et see võimalus eksisteeriks. Sulusesüsteemid võivad aga olla lihtsamad või keerukamad ja ostu hetkel võib tekkida kiusatus natuke raha kokku hoida, aga see võib hiljem probleeme tekitada.