T, 26.09.2023

Pikaliiva elurajooni kolmas ehitusetapp koidab

Kristina Kostap
, kodustiil.postimees.ee toimetaja
Facebook
Comments
Pikaliiva elamukvartal.
Pikaliiva elamukvartal. Foto: AS Merko Ehitus

AS Merko Ehitus alustas Pikaliiva elurajoonis uute kortermajade ehitust. 

Pikaliiva kortermajad paiknevad Tallinnas Haabersti linnaosas Harku järve lähistel keset rohelust ja eemal liiklusmürast. Suure arengupotentsiaaliga piirkonda kerkib kokku kümme neljakorruselist elamut. Elukvartali kaks esimest hoonet on valmis, kolmas ja neljas valmivad 2020. aasta kevadel ning täna käivitatud viienda ja kuuenda hoone ehitus lõpeb 2020. aasta sügisel.

«Pikaliiva on elukeskkonnana väga suurt huvi pälvinud. Esimese nelja elamu 116 korterist on tänaseks veel vabad vaid viis korterit,» rääkis Merko Ehitus Eesti kinnisvaraarendusdivisjoni direktor Tiit Kuusik. «Korterite läbimõeldud planeeringud ja rohkelt võimalusi pakkuvad siseviimistluslahendused ning piirkonna mugav asukoht on peamised põhjused, miks kliendid Pikaliivat eelistanud on,» loetles Kuusik projekti müügiedu mõjutanud peamisi tegureid.

Foto: AS Merko Ehitus

Pikaliiva elukvartalisse rajatakse korterelamute vahele mitmekesise haljastuse ja valgustusega sisehoovid ning mänguväljakud. Suurema osa korterite juurde kuulub rõdu ja esimese korruse korteritel on avar terrass. Igas hoones on lift, üldkasutatav ruum jalgrataste ja lapsevankrite tarbeks ning isiklikud panipaigad. Autodele rajatakse maja ümber parkimiskohad.

Pikaliiva korterelamud on B energiaklassiga. Hoonetes on säästlik vesipõrandaküte, rõhku on pandud helikindlatele korterite vaheseintele ja välisseinte soojapidavuse suurendamisele. Kortermajade lõunapoolsetele akendele paigaldatakse kõrgendatud päikesekaitsefaktoriga klaasid, mis pakuvad suvel kaitset liigse kuumuse eest.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles