Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eesti Korteriühistute Liit planeerib suitsu- ja vingugaasiandurite ühisostu

Eesti Korteriühistute Liidu ühisost. FOTO: Shutterstock

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul korraldatakse 1. novembril 2019 alanud suitsuandurite ja vingugaasiandurite ühisost liidu liikmete soovil. 

«Korteriühistud soovivad soetada andureid taskukohase hinnaga, et paigaldada need tervikuna majade kaupa, tagades nii suurema ohutuse. Ühiselt suuremate koguste ostmisega saame soodsama hinna kõigile ühisostus osalevatele lõpptarbijatele,» loodab Jaadla.

Kuigi suitsuandurid on kodumajapidamistes juba kümme aastat kohustuslikud ning vingugaasiandur gaasiseadmega kodus on kohustuslik alates 1. jaanuarist 2018, siis Jaadla sõnul näitab praktika, et kortermajades on selles osas veel suuri vajakajäämisi.

«Ühisostu tulemusena saadav soodsam hind võimaldab korteriühistul koordineerida Euroopa Liidu nõuetele vastavate andurite paigaldamist ühtlaselt kogu majas. Ühisostus osalevatel korteriühistutel on võimalus küsida parimat hinda nii korteriühistu halduses olevate ruumide kui ja korteriühistute liikmete korteritesse paigaldatavatele suitsuanduritele ja vingugaasianduritele,» toob ta välja ühisostu plussid.

Ühisostus osaleda soovijad saavad endast märku anda alates 1-11. novembrini 2019, alates 14. novembrist saavad pakkujad teha parima pakkumise. Võitja peaks selguma novembri lõpus, täpse ajakavaga saab tutvuda Eesti Korteriühistute Liidu kodulehel www.ekyl.ee. Ühisostus saavad osaleda korteriühistud, kes on EKÜL liikmed või avaldavad soovi liiduga liituda.

Tagasi üles
Back