Päevatoimetaja:
Kristina Kostap
Saada vihje

Fotod: Tallinn saab esimese rohelise mõtteviisiga kõrghoone

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti esimese rohelise mõtteviisiga kõrghoone.
Eesti esimese rohelise mõtteviisiga kõrghoone. Foto: Hepsor OÜ

Kinnisvaraarendaja Hepsor rajab Tallinna südalinna lähistele Pärnu maanteele Eesti esimese rohelise mõtteviisi kõrghoone.

Hepsori juhatuse liikme Henri Laksi sõnul on keskkonnasõbraliku kõrghoonega mõeldud eelkõige uut kodu otsivatele ettevõtetele, kes hoolivad nii enda kui ümbritseva keskkonna tulevikust. «Oma tubli rohebüroode rajamise kogemuse pealt saame julgelt väita, et selliste kontorihoonete ehitamine ei ole vilunud tegijale tegelikult märkimisväärselt kulukam ja seetõttu ei tule üürnikel karta suuremaid kulusid,» kinnitas Laks ja lisas, et pigem toovad nutikad keskkonnasõbralikud lahendused endaga kaasa hoopis madalamad kõrvalkulud.

Aadressil Pärnu mnt 113 kerkiva büroohoone 13 korrusel saab olema kokku 3900 ruutmeetrit üüritavat pinda ning lisaks büroodele ka äripinnad, restoran ja mugavalt parkimisruumi. Päikeseline viienda korruse katuseterrass saab olema avatud kõikidele hoone kasutajatele.

Eesti esimese rohelise mõtteviisiga kõrghoone.
Eesti esimese rohelise mõtteviisiga kõrghoone. Foto: Hepsor OÜ

Tegemist on esimese kõrghoonega Tallinnas, mida jahedal ajal köetakse ja suvisel ajal jahutatakse maaküttega. Hoone temperatuuri reguleerimine käib automaatselt läbi hoone termoaktiivse konstruktsiooni ning vajaduspõhine, lähtuvalt inimeste arvust ja ruumiõhu kvaliteedist töötav ventilatsioon loob mugava töökeskkonna.

Büroo 113 nime kandvas hoones kogutakse vihmavesi kokku, filtreeritakse ja kasutatakse näiteks tualettides. Katusel olevad päikesepaneelid aitavad katta üldelektrikulusid.

Keskkonnasõbralik arhitektuur ja spetsiaalselt disainitud sirmid akende ees takistavad suvisel ajal päikesekuumusel ruumidesse jõuda ja aitavad jahutamisele minevaid kulusid vähendada.

Tagasi üles