Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kolm ootamatut põhjust, mis võivad muuta elu uusarenduses mõruks

Uute kodude puhul lubatakse tavaliselt madalaid kommunaalmakseid, kuid sageli lisanduvad nendele nii-öelda hiilivad kulud. FOTO: Shutterstock

Uue koduga kaasneb kindlasti terve hulk positiivseid emotsioone, kuid seda ostes tasub tähelepanu pöörata mõnele aspektile, mis võivad kaudselt mõjutada kogu pere heaolu ja kasvatada kulusid, vahendab kinnisvaraportaal City24.

Kehv taristu

Kui puuduvad head ühistranspordiühendused ja juurdepääsuteed ning teenindus- ja haridusasutused jäävad uuest kodust kaugele, ei lohuta ka kaunid loodusvaated. Põnts rahakotile ja lisanduv ajakulu on kindlustatud.

Pooleli arendus

Arendajate eesmärk on võimalikult ruttu korterid maha müüa. Kui see mingil põhjusel ei õnnestu, võib drastilisemal juhul selguda, et teie kodu aknad on pikka aega ainsad, mille akendest valgust kumab. Kuid see ei tähenda rahu – tavaliselt peate seejärel tükk aega leppima ehitusmeeste, maaklerite ja uudistajate edasi-tagasi saalimisega trepikojas.

Viimistlemata korterite puhul aga peate arvestama, et naabrite juurest kostab ehitusmüra veel kuude kaupa. Samuti on näiteid, kus õueala korrastamine võtab kaugelt rohkem aega kui müügiprospektis lubatud ja teie lastel pole võimalik oma koduõues mängida.

Kommunaalkulud on oodatust suuremad

Uute kodude puhul lubatakse tavaliselt madalaid kommunaalmakseid, kuid sageli lisanduvad nendele nii-öelda hiilivad kulud. Tasub enne selgeks teha, kas maja haldamisega tegeleb mõni haldusfirma ja milline on selle ettevõtte varasem praktika või saavad elanikud ise seljad kokku panna ja korteriühistu moodustada. Ise oma raha ja eluaseme üle kontrolli võtmine võib igakuiseid kommunaalmakseid vähendada.

Tagasi üles
Back