Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

5 räpast eset kodus, mida sa päris kindlasti puhastada unustad

Pilt on illustratiivne. FOTO: Shutterstock

Paljudel inimestel jääb koristades üht koma teist kahe silma vahele.

Kui sa baktereid ei tapa, võib kümnest mikroobist lühikese aja jooksul tooksul saada miljon mikroobi. Järgnevalt on välja toodud viis räpast eset, mis koduomanikel tihtipeale kahe silma vahele jäävad.

Tolmuimeja

Olles majapidamisele ringi peale teinud, ununeb paljudel asjaolu, et ka tolmuimeja ning selle korduvkasutatav kott vajavad puhastamist. Sama kehtib tolmulappide ja pesukäsnade puhul, vahendab Woman's Day.

Kappide pealsed

Kuigi võtad neilt iga päev tolmu, ei pruugi kapipealsed siiski puhtad olla. Kõik asjad, mida sinna asetad – poekotid, rahakott, võtmed – kannavad edasi pisikuid.

Hambaharjatops

Hambaharja kasutades harjuta ennast iga kord ka hambaharjatopsi loputama. Hambaharjatopsi kogunev mustus ja selles olevad bakterid võivad viiruste hooajal tervise ohtu seada.

Kohvimasin

Samamoodi nagu veekeedukann, pesumasin ja nõudepesumasin igatseb ka kohvimasin äädikaga läbipesu, et puhas ja laitmatus töökorras olla.

Lemmiklooma ase

Millal viimati oma lemmiku aset puhastasid? Haisev ning bakteritest kubisev pesa vajab regulaarselt kõrgel temperatuuril pesemist. Aseme puhastamise järel tasub ka pesumasinale veidi kriitilisem pilk peale heita. 

Tagasi üles
Back