L, 3.12.2022

5 eset, mida ei tohiks keldris hoida

Kodu.postimees.ee
5 eset, mida ei tohiks keldris hoida
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Keldri kõikuv temperatuur võib hoiule pandud esemetele karuteene teha.
Keldri kõikuv temperatuur võib hoiule pandud esemetele karuteene teha. Foto: Shutterstock

Selgub, et ammusest ajast kasutusel olnud hoiuruum ja panipaik päris iga asja hoiustamiseks ei sobigi. 

Puitmööbel

Niiskus ja temperatuuri kõikumised võivad põhjustada puitmaterjali paisumist, pikemaajalisel hoiustamisel ka selle pragunemist. Puit- ja antiikmööbel vajavad säilimiseks kas ventileeritud või tuulutatavat kütteta ruumi.

Vanad mänguasjad

Keldri nurka visatud vanad mänguasjad aeguvad keldris veelgi enam, imades endasse hallituse ja kopituse lõhna. Juhul kui sul on plaanis mänguasjad lastelastele hoida, pakenda need õhukindlatesse vaakumkottidesse, et tulevased põlved neist samuti rõõmu tunda saaksid.

Vanad fotod ja fotoalbumid

Su viimased mälestused on ilmselt digitaalkujul salvestatud, ent mõtle kõikidele nendele vanadele perefotodele või negatiividele, mis sa keldrisse jätnud oled. Liigne kokkupuude külma ja rõskusega võib neid ajapikku kahjustada ning kõik soojad mälestused hävitada. 

Raamatud

Vanad raamatud on majasoomukate lemmikeineks. Nad ei hinda raamatut kaane järgi ning ei ole ka sisu osas kuigi valivad. Kui mujal majapidamises neile kohta ei leidu, tasub need annetada sinna, kus neist parasjagu puudust tuntakse, vahendab realsimple.com.

Vanad tehnikaseadmed

Vana tehnika koht ei ole keldris, kuna seal võib esineda aastaringseid suuri temperatuuri kõikumisi. Temperatuurimuutustest tingitud niiskus võib aga vaikselt seadmetesse koguneda ja need ajapikku rikkuda.

Märksõnad
Tagasi üles