Saamatud rohenäpud rõõmustage! Neid toataimi on peaaegu võimatu tappa

Kodu.postimees.ee
Copy
Toataimed
Toataimed Foto: Shutterstock

Kui sina oled üks nendest inimestest, kes ei suuda ühegi toataime kasvatamisega hakkama saada, siis pane tähele.

Kõik meist on tegelikult võimelised toataime eest hoolitsema. Igaüks peab lihtsalt leidma enda jaoks sobiva taime, kirjutab stuckonyou.com.au.

Siin on viis taime, mida on peaaegu võimatu tappa.

Havisaba

Havisaba
Havisaba Foto: Shutterstock

Lääne-Aafrika savannidest pärinevat havisaba peetakse üheks kõige lollikindlamaks toataimeks. Kuni kolme meetri kõrguseks kasvav paksude mõõkjate lehtedega taim on väga vastupidav ja nõuab vähe hoolitsemist. 

Sulgvõhk

Sulgvõhk
Sulgvõhk Foto: Shutterstock

Võhaliste sugukonda kuuluv Ida- ja Kagu-Aafrikast pärinev paksude ja läikivate lehtedega sulgvõhk on iga saamatu rohenäpu jaoks ideaalseks toataimeks. Kuni 1,5 meetri kõrguseks kasvav taim on hooldamise osas vähenõudlik. Taim saab hakkama väga vähese vee ja valgusega, kuid on tundlik ülekastmise osas. 

Tõlvlehik

Tõlvlehvik
Tõlvlehvik Foto: Shutterstock

Teise nimega rahuliilia, on võhaliste sugukonda kuuluv Lõuna-Ameerikast pärinev taim. Tõlvlehvikud võivad kasvada mitme meetri kõrgusteks ning on Eesti kauplustest kergesti kättesaadavad. Taime lehestik on lopsakas ja tumeroheline. Ainuke asi, mida see taim nõuab, on regulaarne kastmine, kuna veepuuduse käes vaevlemisel hakkavad taime lehed kiiresti närbuma. 

Ahvileivapuu

Ahvileivapuu
Ahvileivapuu Foto: Shutterstock

See Madagaskarilt pärinev taim on ideaalseks kaaslaseks neile, kes ei viitsi tegeleda taimede ümberistutamisega. Aeglase kasvuga ahvileivapuu kuulub paksuleheliste sugukonda. Puu lehed on kuni neli sentimeetrit paksud. Taim on valguse ja vee osas vähenõudlik. Kuiva kliimaga kohanenud puu talletab vett oma lehtedesse ja kasutab seda vastavalt vajadusele.  

Aaloe

Aaloe
Aaloe Foto: Shutterstock

Järjekordne Aafrika mandrilt pärinev surematu taim aaloe, on tuntud ravimtaimena. Aaloede perekonda kuulub üle 500 erineva taime, kuid tuntuim nende seast on harilik aaloe. Aaloel on paksud lehed, kuhu taim kogub vett, et kuiva aega üle elada. Seega on aaloe vee osas vähenõudlik. Lisaks saab see vastupidav taim suurepäraselt hakkama ka vähese valgusega. 

Tagasi üles