Päevatoimetaja:
Kristina Kostap
Saada vihje

4 turvanõksu, millega sa sissetungijat ei peta

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Sissetungija. Pilt on illustratiivne.
Sissetungija. Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock

Sissetungijail on koduomanikest ja nende turvataktikatest oluliselt parem arusaam kui võinuks arvata.

Turvafirmade kleepsud ustel-akendel

Ära avalda murdvargale oma teenusepakkuja, sest nii mõnegi ettevõtte praktikad ja turvalahendused on sissetungijatele teada, muutes sinu ja su selle võrra kodu haavatavamaks.

Väärisesemete peitmine

Professionaalsed varganäod teavad, et paljud koduomanikud hoiavad oma väärisesemeid magamistoas. Ära ole see osa statistikast ja leia oma hinnalistele esemetele mõni parem peidupaik. Esemete loominguline jaotamine mitme erineva paiga teevad sissetungija elu kahtlemata raskemaks.

Ära jäta jälle tulesid põlema

Sissetungija teab, et sind ja lähedasi ei ole kodus. Kasuta pigem aegrežiimil töötavaid lüliteid, mis aktiveerivad sinu äraoleku ajal kodus kõik valgustid, võimaluse korral ka raadio, televiisori ja muud seadmed

Suured koerad, väiksed koerad

Suured koerad võivad tõepoolest eemalepeletavad olla, ent väikeste koerte kõrvulukustav klähvimine, mis kaasneb mõne võõra lähenemisega, annab mõnevõrra paremini aimu potentsiaalsest ohuallikast. Väikeseid koeratõuge iseloomustab lisaks kohati talumatule klähvimisele ka vankumatu soov sissetungija eemale peletada, vahendab safety.com

Tagasi üles