Taimed, kes muutsid maailma: Tallinna botaanikaaed kutsub aasta esimesele näitusele

Kristina Kostap
, kodustiil.postimees.ee toimetaja
Copy
Harilik suhkruroog.
Harilik suhkruroog. Foto: Tallinna botaanikaaed.

18.–26. jaanuarini toimuval näitusel tutvustatakse taimi, kellel on inimkonna ajaloo kujundamisel olnud oluline roll. Näitusekülastaja saab teada, milline leiutis sündis tiibkõrvitsa seemnete lennudünaamikat jälgides, millise taime seemnetest saadakse taimset elevandiluud või milline tuntud taim aitas kaasa geneetika sünnile ja palju muud põnevat.

«On taimi, kelle abil on jõutud mitmete elu ja ühiskonda muutnud avastusteni. Tänu kellele on säilinud impeeriumid ning kelle abil on ravitud nii kuningaid kui sõdalasi. Kuid nende kõrval on ka taimi, kellest saadud ained on olnud ajaloo erinevatel etappidel laastava mõjuga, näiteks rafineeritud suhkur, uimastid ja alkohol,» tutvustas algavat näitust kuraator Krista Kaur.

«Tegu on mitmetasandilise näitusega, millest leiab teavet nii etnobotaanika, ajaloo, biokeemia, füsioloogia, farmaatsia, kulinaaria, parfümeeria ja teistegi valdkondade kohta,» lisas ta.

Laupäeval ja pühapäeval toimuvad näituse raames giidi juhendamisel ekskursioonid. Eestikeelsed ekskursioonid algavad kell 13.00 ja venekeelsed kell 12.00.

Näitus on avatud kuni 26. jaanuarini botaanikaaia palmimajas kella 11.00–16.00. Sissepääs tavahinnaga.

Tagasi üles