T, 30.05.2023

Videoblogi: fotograaf Ken ja filmitudeng Nele ehitavad metsavahi sõidukist ratastel elamist, et koduselt ringi reisida

Kodu.postimees.ee
Facebook Twitter
Comments
Nele ja Ken.
Nele ja Ken. Foto: Erakogu

Vabakutseline fotograaf Ken ja dokumentaalfilmi üliõpilane Nele soetasid neli aastat tagasi Soome metsavahi sõiduki, et oma vaba aega ja puhkusi sisustada teistmoodi reiside ja matkadega, ilma lennupileti ja hotellibroneeringuta.

«Kaugemad kohad, kus oleme enda bussiga siiani sõitnud, on Lapimaa ja Gotland. Iga pikema reisi eel oleme bussi jälle parandanud ja täiustanud, et oleks mugavam pikemalt reisil olla,» räägivad nad.

Kenil tekkis möödunud hooajal mõte – miks mitte tavalise reisiblogi asemel hoopis videod valmis treida?

«Videokaamera kasutamine ei ole mulle võõras – tuli lihtsalt julgus kokku võtta, et olla teisel pool kaamerat,»  seletab ta.

2019. aasta kevadel  filmitud esimestes osades jagab Ken bussiköögi ehitamise ja teiste süsteemide paigaldusega seonduvat. Lisaks viivad nad vaataja avastusretkele mööda Eestimaa kauneid paiku ning jagavad säravamaid hetki oma kuuajalisest Euroopa-reisist.

«Videod on meile iseloomuliku rahuliku tempoga ja tulevastes osades puudutame ka teisi teemasid, mis on seotud aja mahavõtmise ja tavapärasest teistsuguse eluviisiga,» seletavad nad.

Mõttekaaslaste pärusmaa

Paljud ideed auto ehitamisest ja täiustamisest on pärit YouTube'i kanalist.

«Ja üleüldse vaadates, milliseid huvitavaid lahendusi internetist leiab,» räägib Ken, kelle meelest kogub bussielu Eestis alles hoogu.

«Esialgne mõte oli teha videoblogi iseendale ja sõpradele, aga mul on kindlasti hea meel, kui ka laiem vaatajaskond midagi enda jaoks leiab,» lisab ta.

Keerukamate mehaaniliste parandustööde korral saab pöörduda vanemate Volkswageni mudelite spetsialistide poole, muus asjus saab Ken omal nõul ja jõul hakkama. Noored märgivad, et sõprade ringis on neil tekkinud väike seltskond asjaarmastajaid, kellel on sarnased bussid ning kellega suviti kokkusaamisi ning ühiseid matku korraldatakse.

«Uued toredad inimesed ja mõttekaaslased on alati teretulnud, et võtta koos ette väljasõite loodusesse,» tähendavad nad.

Keni ja Nele tegemistega on võimalik end kursis hoida Ken Oja YouTube'i kanali kaudu.

Kodukaamera videoblogi uus osa on vaatamiseks YouTube'is pühapäeviti kell 9 ning Kodustiili portaalis 9.30.

Meeleolukat vaatamist!

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles