Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Mida ootavad koduotsijad maaklerilt?

Klientide ootused maaklerile. FOTO: Shutterstock

Klientide ootused kinnisvaramaaklerile eeldavad tihti mustkunstnikuks ja võluriks olemist, vahendab kinnisvaraportaal City24.

Kahjuks taolised lootused purunevad, sest kinnisvaraturg reguleerib end vastavalt majandusolukorrale, ehk nõudlusele ja pakkumisele, mida omakorda mõjutavad sissetulekud, laenude kättesaadavus ja paljud teised faktorid.

Kinnisvaramaakleri tööülesandeid kirjeldavad kõige paremini ja kokkuvõtlikumalt Kinnisvaramaakleri kutsestandardid. Kirjeldatud tööülesanded ei sisalda üksnes müügitööd, vaid ka hulgaliselt muid vajalikke oskusi ja teadmisi mis on vajalikud kinnisvaratehingute vahendamisel. Tööd alustava kinnisvaramaakleri jaoks võib see olla esmalt ehmatav teadmiste maht – tuleb teada nii seadusandlust kui ka omada teadmisi ehitusest ning samas teha edukat müügitööd. Kogenud kinnisvaramaaklerid teevad oma igapäevast tööd enamjaolt enda kogemuste najal ning võivad kahjuks unustada teadmiste uuendamise sootuks.

Muutuv seadusandlus võib ka kogemustega kinnisvaramaaklerile saada tehingut sõlmides komistuskiviks.

Nõuanne ja läbirääkimisoskus

Kinnisvaramaakler on kliendi jaoks nagu sõber kes oskab teda toetada hea nõuga - pole haruldus kus pöördutakse kinnisvaramaakleri poole päringuga: «kas praegu on hea aeg objekti müügiks või mitte?», «mis võiks olla objekti müügihind?», «kuidas muuta objekt ostjate jaoks atraktiivsemaks?» jne.

Kui üldjuhul töötavad kinnisvaramaaklerid müüjatega ehk kinnisvaraobjektile ostja leidmisega, siis sagenenud on töö ka ostjatega. Ostjad, kes pöörduvad kinnisvaramaakleri poole, on sattunud ise segadusse kuna objektide valik on küllaltki suur ning ostuprotsess tundub keeruline (riskid ostmisel, laenud, tehingu läbiviimine). Kinnisvaramaaklerilt oodatakse ka kindlasti häid läbirääkimisoskusi, olgu selleks siis hinna läbirääkimised või muude kliendi huvides paremate tingimuste poole kallutamist. Kinnisvaramaakler esindab ühte tehingu poolt – ostjat või müüjat ning saab enda tasu just sellelt poolelt.

Kliendiandmebaas

Kinnisvaramaakleri teenuse kasutamise kasuks räägib samuti olemasolev kliendiandmebaas mis võib sisaldada just tehinguks vajalikku ostjat või müüjat. Iga tegev kinnisvaramaakler peab enda jaoks andmebaasi. 

Turundus

Kinnisvaramaakler peab olema samuti edukas turundaja, on selleks siis suulise turundamise oskus objektil kohapeal või hästi koostatutud turundusplaan ja selle elluviimine. Edukas kinnisvaramaakler võtab igat müügiobjekti erinevalt ning koostab ka sellele vastavalt  turundusplaani – reklaamkanalite valik, fotod, videod, kliendipäevade korraldamised jpm. Igalühel on kindlasti oma nipid, kuidas paremini turundundada, lisades näiteks veidi vürtsi jättes fotodele mõne kodulooma või aias tossava grilli.

Turundusplaanid on erinevad kuna objektide spetsiifika on samuti erinev, elukondliku- ja ärikinnisvara kliendid on erinevad ning nõuavad seeläbi ka erinevat turunduslikku lähenemist.

Tagasi üles
Back