L, 10.06.2023

Ametnikud on leidnud omapärase viisi, kuidas võidelda laste ülekaalulisuse vastu

Kodu.postimees.ee
Facebook Twitter
Comments
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock

Laste ülekaalulisus on probleem kogu maailmas. Austraalia Victoria osariigi ametnikud on astunud esimese sammu, et probleemile lahedust leida.

Üle poole Hamiltoni linna elanikest on ülekaalulised. Ametnikke paneb muretsema tõsiasi, et lausa 35 protsendil lastest on probleeme üleliigsete kilodega, kirjutab dailymail.co.uk.

Nüüd on linna ametnikud astunud esimese sammu, et võidelda laste ülekaalulisusega. Nimelt on ametnikud Hamilton North Primary koolist 800 meetri kaugusele üles seadnud kogunemispunkti, kust lapsed peavad igal hommikul omal jalal kooli kõndima. Tegemist oli ühest neljasajast ettepanekust, mis linnaelanikud võimudele esitasid, et võidelda ülekaalulisuse vastu. 

Programm on saanud kohalike seas palju positiivset tagasisidet. Programmist osa võtva perekonna Manson vanemate sõnul pole nende lapsed kunagi varem kooli kõndinud. Kuid väidavad, et tänu sellele tegelevad nende lapsed Willow ja Harley nüüd aktiivselt spordiga. 

Programm on saanud palju positiivset tagasisidet ka Hamilton North Primary kooli õpetajatelt, kelle sõnul on tänu programmile paranenud laste keskendumisvõime. Programm on olnud edukas, kuna ülekaalulisus on laste seas vähenenud neli protsenti.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles