E, 5.06.2023

Botaanikaaia näitus tutvustab taimeriigi staare ja veidrikke

Kristina Kostap
, kodustiil.postimees.ee toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Buda-näsasidrunipuu.
Buda-näsasidrunipuu. Foto: Tallinna botaanikaaed

8.–16. veebruarini toimub botaanikaia Palmimajas näitus «Staarid ja veidrikud taimeriigis», kus tutvustatakse taimeriigi iseäralikke ja ekstreemseid isendeid. Külastaja kohtub siin ussilõksu, kuradi-käepuu, trühvelõie, sinisõrme ja teiste võrratute veidrikega.

«Nagu inimeste maailmas, nii ka taimeriigis on omad staarid ja veidrikud, kes on pälvinud rohket tähelepanu,» rääkis näituse kuraator Urmas Laansoo.

«On taimi, kes on niivõrd jahmatava välimusega, et ajavad lausa hirmu peale, teised samas hoopis hingematvalt kaunid. Mõnedest taimedest on parem suure kaarega mööduda, kui te just ei soovi tunde kestvaid piinavaid aevastushooge saada. Kummalist ja huviväärset jätkub näitusel küllaga,» kutsub Laansoo kõiki näitusele.

Nädalavahetustel toimuvad näituse raames giidi juhendamisel ekskursioonid. Eestikeelsed ekskursioonid algavad kell 12.00 ja venekeelsed kell 11.00.

14. veebruaril kell 14.00 kutsub metoodik Urmas Laansoo ekskursioonile «Sõbralikud taimed». Sõbrapäeva puhul saavad kaks sõpra külastada botaanikaaeda ja näitust ühe pääsmega.

Näitus jääb avatuks kuni 16. veebruarini. Sissepääs tavahinnaga.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles