Taimetoitlus on palju lihtsam, kui saad oma edulugusid ning pingutusi kellegagi jagada. Seega leia inimesed, kes jagavad sinuga samu vaateid. Proovi leida mõni kogukond internetist või mine veganitele mõeldud üritustele, kus on kindlasti sarnasel teekonnal olevaid inimesi. Võid rääkida ka oma sõprade ning lähedastega, ehk on mõni neist samuti teel veganluse suunas või sellest huvitatud.
8. Korralik köögitehnika aitab
Ei, veganlus ei tähenda seda, et peaksid kohe hakkama kalleid köögitarvikuid ostma. Algajale piisab ka teravast noast, köögikombainist või blenderist ning on võimalik, et vajalikud asjad on sul kodus juba olemas. Kasuks tuleb kõik, mis aitab toiduvalmistamist muuta kiiremaks ning lihtsamaks, sest mida vähem pingutust taimetoitlus nõuab, seda kergem on seda ka jätkata. Seega alusta sellega, mis köögis juba olemas ning kaalu suuremaid investeeringuid alles siis, kui millestki tõeliselt puudust tunned.
Uute harjumuste juurutamine võtab aega, seega ole enda vastu lahke ja ära kaota lootust, kui kõik esimese korraga välja ei tule või vahel libastud. Tuleta endale meelde eesmärgid ning alusta uuesti. Iga päev on uus võimalus, seega ole iseenda suurim toetaja ning sea lihtsalt jalg jala ette. Pea meeles, et lahke tuleb olla nii enda kui ka teiste suhtes, isegi kui viimased sinu elustiilivalikuid ei jaga.
10. Muuda elustiil lõbusaks ja lihtsaks
Kui oled juba õppinud valmistama mõnd oma lemmiktoitu, siis miks mitte korraldada oma sõpradele või pereliikmetele taimne õhtusöök? Anna neile võimalus kogeda, kui lihtsad, maitsvad ning toitvad võivad olla veganroad. Võta osa taimse kokakunsti kursustest, külasta veganrestorane ning võta lihasööjad sõbrad kaasa, et pakkuda neile mõnd uudset toiduelamust. Lõbus idee on proovida ka valmistada mõnd enda või sõbra lemmiktoitu, ent teha seda vaid taimsete vahenditega. Kõige tähtsam selle eluviisi juures on olla õnnelik ning nautida seda, mida teed!