Taas hukkus suitsuandurita kodus inimene, kass jäi ellu

Dagmar Lamp
, Elu24 peatoimetaja asetäitja
Copy
Pilt on illustratiivne
Pilt on illustratiivne Foto: Sander Ilvest

Suitsuanduri olulisusest on palju räägitud, kuid paraku juhtub ikka tuleõnnetusi, mis lõppevad traagiliselt. 19. veebruari varahommikul kell 4 teatati tulekahjust Narva linnas Tallinna maanteel viiekorruselise kortermaja viiendal korrusel. 

Päästjate saabumisel oli trepikoda suitsu täis. Päästjad tõid korterist välja elusa kassi, kuid 60-aastast meest paraku päästa ei õnnestunud.

Korteris ei olnud suitsuandurit. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja uurimine, aga esialgsetel andmetel on oletatav põhjus hooletu suitsetamine.

Eelmisel aastal hukkus tulekahjudes ida regioonis kümme inimest. Kuuel juhul tuvastati põlengu põhjusena hooletu suitsetamine. Veel kolm sündmust võib olla seotud lahtise tule kasutamisega, sealhulgas suitsetamine, aga täpsemalt tuvastada ei olnud võimalik, andis teada Ida päästekeskus.

Päästeamet tuletab meelde, et hooletu suitsetamine on surmaga lõppenud hoonetulekahjude üks peamine tekkepõhjus. Pärast suitsetamist tuleb sigaret hoolikalt kustutada tulekindlasse tuhatoosi ning mingil juhul ei tohi suitsetada voodis.

Ainus, mis tulekahju õigel ajal avastada aitab, on töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles