Eesti kodudes on ligi sada aastat olnud kõige levinumaks seinakatteks tapeet. Tapeete valmistatakse erinevatest materjalidest, erineva struktuuri ja mustriga, seega valikut on palju, aga eksimisruumi samuti. K-rauta sisekujundaja Aleksandra Tšufarina toob välja trendid, mille puhul pole põhjust lähemate aastate jooksul hakata tapeeti välja vahetama.
Asjatundja jagab 10 ajatut tapeeditrendi, mis ajahambale kenasti vastu peavad
- Ümbertöödeldud paberist, bambusest või papüürusest taaskasutustapeet. Jätkusuutlikkus ja keskkonnateadlikkus tõstavad pead ka sisekujundustrendides. Kuna tegu on enamasti õrna materjaliga, tasub teada, et paigaldamine võib olla keerukam kui näiteks fliis- ja vinüültapeedi puhul.
- Naturaalkangast efektne tekstiiltapeet, mida iseloomustab soojus ja hea heliisolatsioon. Naturaalkanga puhul tasub arvestada regulaarse hooldusega, sest kangas tikub koguma tolmu.
- Fliistapeet, mille teeb trendikaks mugavus ja praktilisus. Fliis on vastupidav, kvaliteetne, lihtsalt paigaldatav ja õhku läbilaskev. Ka vinüültapeet on vastupidav, aga seda magamistubadesse vähese hingamise tõttu ei soovitata.
- Struktuurne tapeet, eriti populaarne on kivi, seemisnaha ja kalauime struktuur.
- Tõetruu imitatsioon ning mäng mõõtkavaga. Industriaalses korteris võib kasutada betooni või telliskivi imitatsiooniga tapeeti, põhjamaiselt karges kodus kootud kangaga sarnanevat valget või karamellitooni tapeeti.
- Põhjamaisest loodusest, näiteks rabast või metsast inspireeritud eritellimusel fototapeet ühes aktsentseinas, teised seinad peavad jääma tagasihoidlikult heledaks.
- Soojad ja erksad värvitoonid, näiteks mündiroheline, mesine karamellitoon, helekollane prantsuse vanilje, heleroosa.
- Luksuslik julgus mõõdukas annuses, näiteks ühevärviline kulla- või vasetoon kombinatsioonis musta või pruuniga.
- Matt üldmulje, läiketapeedid on lootusetult moest väljas.
- Eklektika, erinevate stiilide, mustrite, värvide ja struktuuride ühendamine.