K, 22.03.2023

Merko alustas Uus-Veerenni arenduse kolmanda etapi ehitust

Kristina Kostap
, kodustiil.postimees.ee toimetaja
Merko alustas Uus-Veerenni arenduse kolmanda etapi ehitust
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Uus-Veerenni kolmas etapp koidab.
Uus-Veerenni kolmas etapp koidab. Foto: Merko Ehitus

Täna algas Uus-Veerenni elukvartali kolmanda etapi korterite müük. 2021. aasta suvel valmivatesse elumajadesse tuleb kokku 59 ühe- kuni neljatoalist korterit.

Uus-Veerenni Pargi kortermajad kerkivad Uus-Veerenni arendusala Vana-Lõuna tänava poolsesse külge Pille tänava äärde. Järgmise aasta suvel valmivate kahe neljakorruselise ja ühe kuuekorruselise hoone juurde rajatakse haljastus ning lõuna- ja läänepäikesele avatud puhke- ja mänguala, jalakäijatele ehitatakse välja kvartalisisesed kergliiklusteed ja autodele maa-alune parkla.

«Uus-Veerennisse on päev-päevalt aina rohkem elu tekkimas. Üle 130 pere on juba oma uutesse kodudesse sisse kolinud ja äripindadel käib tegevus. Jätkame ehitamist Veerenni tänava ääres, aga laiendame tootevalikut pakkudes arendusala teises servas uut arhitektuurset lahendust ja kvartalisisest asukohta,» ütles Merko Ehitus Eesti kinnisvaraarendusdivisjoni direktor Tiit Kuusik.

Uus-Veerenni Pargi arhitektuurse lahenduse loomisel sai arhitekt Velle Kadalipp inspiratsiooni vineerist kui materjalist, millele samas asukohas varem asunud Lutheri vabrik ajalooliselt väärtust on lisanud. Vineeri kihilise struktuuri ja triibulise läbilõike vihjeid on kujundusvõtetena näha nii majade fassaadidel kui ka trepikodades. Kõrgem hoonemaht on oma vormilt kumer nagu painutatud vineer, mis kaardub ümber kõrvalasuva liiklusringi.

Uued korterelamud on B-energiaklassiga ja ehitatakse targa maja põhimõttel. Hoonetes on ühe- kuni neljatoalised korterid, millest osades on privaatsed rõdud või sisehoovi avanevad terrassid. Korterites on soojustagastusega sundventilatsioon ja ruumipõhiselt juhitav vesipõrandaküte.

Uus-Veerenni Pargi korterite suurused jäävad vahemikku 33–133 ruutmeetrit ja ruutmeetrihinnad on vahemikus 2746–3795 eurot.

Uus-Veerenni on Tallinna kesklinna suurim terviklik elamuarenduse ala, mis paikneb Veerenni, Vana-Lõuna ja Tehnika tänava vahel. Arendusprojekti kogumahus rajatakse järgmise kümne aasta jooksul ligi poolsada uut kortermaja. Hoonete esimestele korrustele valmivad pinnad väikeäridele ja -büroodele, arenduse hilisemas järgus rajatakse lasteaed ja ärihoone.

Märksõnad
Tagasi üles